Znamy KOBIETĘ MEDYCYNY 2017!

Miło nam poinformować, że KOBIETĄ MEDYCYNY 2017 została Pani Marta Leśnik, specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologicznego. Zagłosowało na nią 3376 osób!

Pozostałe laureatki tegorocznej edycji to: pediatra prof. Elżbieta Czkwianianc z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi (1555 oddanych głosów), lekarz rodzinny, pediatra Teresa Dobrzańska-Pielichowska z Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie (1058 głosów), psychoonkolog dr Mariola Kosowicz z Instytutu Centrum Onkologii w Warszawie (896 głosów) i diabetolog prof. Małgorzata Myśliwiec z Kliniki Pediatrii, Diabetologii i Endokrynologii GUM-ed.

Polecane wideo:

Serdecznie gratulujemy naszym lauratkom!

Plebiscyt KOBIETY MEDYCYNY 2017

Ideą plebiscytu jest promowanie kobiet, związanych z medycyną i systemem ochrony zdrowia, których sukcesy w pracy zawodowej, zaangażowanie i entuzjazm w działalności społecznej budzą szacunek i uznanie. Organizatorem jest redakcja serwisu internetowego „Portale Medyczne".

Do tytułu KOBIETY MEDYCYNY redakcja „Portali Medycznych“ wytypowała w tym roku 31 kandydatek.

Tegoroczna Kobieta Medycyny skończyła pielęgniarstwo na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Jest bardzo zaangażowana w swoją prace zawodową: współpracuje na rzecz pacjentów diabetologicznych z samorządami lokalnymi oraz wojewódzkimi koordynatorami do spraw diabetologii.

Jej praca została już zauważona także wcześniej - w minionych latach została uhonorowana m.in. nagrodą „Kryształowy Koliber” tytułem „Pielęgniarka Roku“, oraz „Złotą Odznaką - Zasłużona dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków“.

Warto jednak podkreślić, że wszystkie Panie nominowane w tym roku do plebiscytu Kobiety Medycyny to wyjątkowe osoby, niezwykle zaangażowane w swoją pracę, pełne empatii i serdeczności. Właśnie te cechy są najczęściej podkreślane w rozmowach z ich współpracownikami i pacjentami. Pewnie dlatego plebiscyt cieszy się takim powodzeniem – po prostu miło jest doceniać kogoś kto bezinteresownie stara sie pomóc drugiemu człowiekiowi, szczególnie gdy tym kimś jest pacjent - często zagubiony, przerażony i bezradny w swojej chorobie.

Najwybitniejsi polscy lekarze – laureaci „Listy Stu”

17 stycznia 2017 roku poznaliśmy laureatów plebiscytu „Lista Stu”, organizowanego przed magazyn "Puls Medycyny". Wyróżnione zostały w niej osoby, które...

Uroczyste spotkanie ze wszystkimi Paniami nominowanymi w tym roku do plebiscytu Kobiety Medycyny odbędzie się 17 maja w Warszawie.

Partnerem tegorocznej, IV już edycji konkursu, jest Promedica24. Honorowym patronatem wydarzenie objął Minister Zdrowia, a także: Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez Barier“, Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, Polska Unia Onkologii, „Polskie Amazonki” Ruch Społeczny, Rada Polek, Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM.

Patronat medialny sprawują: Rzeczpospolita, Wirtualna Polska oraz tygodnik Wprost.

Informacja prasowa

Kobiety Medycyny

Patronat WP abczdrowie

Kobiety Medycyny

Kobiety Medycyny 2017, czyli wybieramy najbardziej aktywne i skuteczne kobiety w polskiej medycynie i ochronie zdrowia. Ideą konkursu KOBIETY MEDYCYNY jest promowanie kobiet, związanych z medycyną i systemem ochrony zdrowia, których sukcesy w pracy zawodowej, zaangażowanie i entuzjazm w działalności społecznej budzi szacunek i uznanie. Organizatorem plebiscytu jest redakcja serwisu internetowego „Portale Medyczne“. Chcemy pokazywać jak wiele jest wspaniałych kobiet, które działając na rzecz rozwoju medycyny i poprawy warunków leczenia ludzi w Polsce, udowadniają na co dzień, że ciężką pracą i zaangażowaniem można dokonać rzeczy wydawałoby się niemożliwych.

Redakcja abcZdrowie.pl, 4 dni temu

Patronaty

Komentarze

Pomocni lekarze

Artykuły Patronaty
Patronaty

Konferencja Edukacja & Integracja

Konferencja Edukacja & Integracja

Konferencja Edukacja & Integracja w Gdańsku Konferencja jest organizowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę "Psoriasis".

Patronaty

Innowacje w ortopedii i terapii osteoporozy - 11.01.2013

Osteoporoza jest chorobą dotykającą coraz większego odsetka społeczeństwa w naszym kraju, a złamania przez nią wywołane stanowią najczęstszą przyczynę niepełnosprawności. Problemem dla chorych nie jest jednak brak odpowiednich metod leczenia, ale ich...

Patronaty

Wada wzroku nie jest ograniczeniem - rozmowa z Jerzym Płonką

Wada wzroku nie jest ograniczeniem - rozmowa z Jerzym Płonką

Wspinaczka po górach? Nie widzę przeszkód! - mówi przekornie Jerzy Płonka. Sportowiec, alpinista, fan wypraw w wysokie góry. Choć widzi tylko 5 procent tego, co inni, nie rezygnuje ze swoich wysokogórskich planów - z uporem realizuje marzenie o zdobyciu...

Patronaty

Konferencja Edukacja & Integracja, 26.10.2013 r., Gdańsk

26 października 2013 roku w Gdańsku odbędzie się Konferencja Edukacja & Integracja. Spotkanie zacznie się o 11:00 - zainteresowanych zapraszamy do Wielkiej Sali Wety Ratusza Głównego Miasta Gdańsk (ul. Długa 46/47). Program konferencji obejmuje następujące...