Trwa ładowanie...

Znamy KOBIETĘ MEDYCYNY 2017!

Miło nam poinformować, że KOBIETĄ MEDYCYNY 2017 została Pani Marta Leśnik, specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologicznego. Zagłosowało na nią 3376 osób!

Pozostałe laureatki tegorocznej edycji to: pediatra prof. Elżbieta Czkwianianc z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi (1555 oddanych głosów), lekarz rodzinny, pediatra Teresa Dobrzańska-Pielichowska z Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie (1058 głosów), psychoonkolog dr Mariola Kosowicz z Instytutu Centrum Onkologii w Warszawie (896 głosów) i diabetolog prof. Małgorzata Myśliwiec z Kliniki Pediatrii, Diabetologii i Endokrynologii GUM-ed.

Zobacz film: "Kulisy pracy medyków na warszawskim Oddziale Ratunkowym"

Serdecznie gratulujemy naszym lauratkom!

1. Plebiscyt KOBIETY MEDYCYNY 2017

Ideą plebiscytu jest promowanie kobiet, związanych z medycyną i systemem ochrony zdrowia, których sukcesy w pracy zawodowej, zaangażowanie i entuzjazm w działalności społecznej budzą szacunek i uznanie. Organizatorem jest redakcja serwisu internetowego „Portale Medyczne".

Do tytułu KOBIETY MEDYCYNY redakcja „Portali Medycznych“ wytypowała w tym roku 31 kandydatek.

Przeczytaj także:

Tegoroczna Kobieta Medycyny skończyła pielęgniarstwo na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Jest bardzo zaangażowana w swoją prace zawodową: współpracuje na rzecz pacjentów diabetologicznych z samorządami lokalnymi oraz wojewódzkimi koordynatorami do spraw diabetologii.

Jej praca została już zauważona także wcześniej - w minionych latach została uhonorowana m.in. nagrodą „Kryształowy Koliber” tytułem „Pielęgniarka Roku“, oraz „Złotą Odznaką - Zasłużona dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków“.

Zobacz także:

Warto jednak podkreślić, że wszystkie Panie nominowane w tym roku do plebiscytu Kobiety Medycyny to wyjątkowe osoby, niezwykle zaangażowane w swoją pracę, pełne empatii i serdeczności. Właśnie te cechy są najczęściej podkreślane w rozmowach z ich współpracownikami i pacjentami. Pewnie dlatego plebiscyt cieszy się takim powodzeniem – po prostu miło jest doceniać kogoś kto bezinteresownie stara sie pomóc drugiemu człowiekiowi, szczególnie gdy tym kimś jest pacjent - często zagubiony, przerażony i bezradny w swojej chorobie.

Najwybitniejsi polscy lekarze – laureaci „Listy Stu”
Najwybitniejsi polscy lekarze – laureaci „Listy Stu” [11 zdjęć]

17 stycznia 2017 roku poznaliśmy laureatów plebiscytu „Lista Stu”, organizowanego przed magazyn "Puls

zobacz galerię

Uroczyste spotkanie ze wszystkimi Paniami nominowanymi w tym roku do plebiscytu Kobiety Medycyny odbędzie się 17 maja w Warszawie.

Partnerem tegorocznej, IV już edycji konkursu, jest Promedica24. Honorowym patronatem wydarzenie objął Minister Zdrowia, a także: Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez Barier“, Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, Polska Unia Onkologii, „Polskie Amazonki” Ruch Społeczny, Rada Polek, Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM.

Patronat medialny sprawują: Rzeczpospolita, Wirtualna Polska oraz tygodnik Wprost.

Informacja prasowa

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza