Trwa ładowanie...

Partie kropli do nosa Sulfarinol wycofane z obrotu. GIF podjął decyzję

GIF wycofał kolejne partie kropli do nosa Sulfarinol
GIF wycofał kolejne partie kropli do nosa Sulfarinol (iStock)

Główny Inspektorat Farmaceutyczny informuje o wycofaniu kilku partii popularnych kropli do nosa. Chodzi o lek Sulfarinol. To już kolejne w ciągu ostatnich kilku tygodni ostrzeżenie dotyczącego tego produktu.

1. Wycofanie kolejnych partii kropli Sulfarinol z obrotu

Zamieszanie związane z kroplami Surfarinol trwa od kilku miesięcy. GIF po raz kolejny opublikował komunikat, w których ostrzega pacjentów przed stosowaniem konkretnej partii produktu i informuje o wycofaniu ich z obrotu.

Chodzi konkretnie o krople do nosa Sulfarinol (50 mg + 1 mg)/ml. Szczegóły dotyczące produktu: Podmiot odpowiedzialny: Farmaceutyczno-Chemiczna Spółdzielnia Pracy GALENUS.

Poniżej lista partii wycofanych przez GIF:

Zobacz film: "Myślała, że ma katar. Prawda ją przeraziła"

numer serii: 021117, data ważności: 11.2020 numer serii: 031017, data ważności: 10.2020 numer serii: 021017, data ważności: 10.2020 numer serii: 060617, data ważności: 06.2020 numer serii: 030617, data ważności: 06.2020 numer serii: 020617, data ważności: 06.2020

Koniecznie sprawdź, czy nie masz ich w swojej apteczce.

Zobacz także: Sulfarinol - skład i działanie, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, skutki uboczne

2. Przyczyny wycofania kropli Surfarinol

Główny Inspektorat Farmaceutyczny ostrzega przed stosowaniem wycofanych partii produktu. Przyczyną takiej decyzji są wady jakościowe. W badanych próbkach wykryto zanieczyszczenia azotanu nafazoliny. W związku tym, że podczas kontroli "otrzymano wyniki poza specyfikacją", lek został wycofany ze sprzedaży.

Sulfarinol to popularne krople do nosa. Lek jest stosowany w leczeniu kataru i objawów przekrwienia błony śluzowej nosa spowodowanych przede wszystkim przez stan zapalny związany z zakażeniem bakteryjnym.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy już kilkukrotnie były wycofywane inne partie tego produktu.

Zobacz także: GIF wycofuje krople do nosa Sulfarinol. Wykryto w nich wadę jakościową

Zobacz także: Krople do nosa Sulfarinol wycofane. GIF podaje, że wykryto wadę jakościową

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze