Trwa ładowanie...

Partie kropli do nosa Sulfarinol wycofane z obrotu. GIF podjął decyzję

Główny Inspektorat Farmaceutyczny informuje o wycofaniu kilku partii popularnych kropli do nosa. Chodzi o lek Sulfarinol. To już kolejne w ciągu ostatnich kilku tygodni ostrzeżenie dotyczącego tego produktu.

Zobacz film: "Myślała, że ma katar. Prawda ją przeraziła"

1. Wycofanie kolejnych partii kropli Sulfarinol z obrotu

Zamieszanie związane z kroplami Surfarinol trwa od kilku miesięcy. GIF po raz kolejny opublikował komunikat, w których ostrzega pacjentów przed stosowaniem konkretnej partii produktu i informuje o wycofaniu ich z obrotu.

Chodzi konkretnie o krople do nosa Sulfarinol (50 mg + 1 mg)/ml. Szczegóły dotyczące produktu: Podmiot odpowiedzialny: Farmaceutyczno-Chemiczna Spółdzielnia Pracy GALENUS.

Poniżej lista partii wycofanych przez GIF:

numer serii: 021117, data ważności: 11.2020 numer serii: 031017, data ważności: 10.2020 numer serii: 021017, data ważności: 10.2020 numer serii: 060617, data ważności: 06.2020 numer serii: 030617, data ważności: 06.2020 numer serii: 020617, data ważności: 06.2020

Koniecznie sprawdź, czy nie masz ich w swojej apteczce.

Zobacz także: Sulfarinol - skład i działanie, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, skutki uboczne

2. Przyczyny wycofania kropli Surfarinol

Główny Inspektorat Farmaceutyczny ostrzega przed stosowaniem wycofanych partii produktu. Przyczyną takiej decyzji są wady jakościowe. W badanych próbkach wykryto zanieczyszczenia azotanu nafazoliny. W związku tym, że podczas kontroli "otrzymano wyniki poza specyfikacją", lek został wycofany ze sprzedaży.

Sulfarinol to popularne krople do nosa. Lek jest stosowany w leczeniu kataru i objawów przekrwienia błony śluzowej nosa spowodowanych przede wszystkim przez stan zapalny związany z zakażeniem bakteryjnym.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy już kilkukrotnie były wycofywane inne partie tego produktu.

Zobacz także: GIF wycofuje krople do nosa Sulfarinol. Wykryto w nich wadę jakościową

Zobacz także: Krople do nosa Sulfarinol wycofane. GIF podaje, że wykryto wadę jakościową

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.