Przejdź na WP

Dwie serie leku na cholesterol wycofane z obrotu

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje ze sprzedaży na terenie całego kraju dwie serie leku Sortis. To preparat obniżający poziom cholesterolu we krwi.

Zobacz film: "Choroby serca najczęstszą przyczyną zgonów Polaków"

1. Wycofane serie

Zgodnie z decyzją GIF, ze sprzedaży zostały wycofane dwie serie: Sortis 20 o numerze T16599 i Sortis 80 o numerze serii T51169. Oba leki mają termin ważności oznaczony na 31.01.2020 r. Mowa o tabletkach powlekanych.

Jaki jest powód wycofania Sortisu z hurtowni? W oficjalnej decyzji GIF czytamy, że w badaniach stabilności uzyskano wyniki niezgodne z tym, jaki skład powinien posiadać preparat.

Sprawdź także:

Sortis to lek obniżający pozom choelsterolu
Sortis to lek obniżający pozom choelsterolu (123rf)

2. Co to jest Sortis?

Sortis to preparat z grupy statyn, stosowany u pacjentów borykających się ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu oraz lipidów we krwi.

Podmiotem odpowiedzialnym leku jest Pfizer.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy