Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Żłobki i przedszkola otwarte od 6 maja. Lekarz komentuje decyzję rządu (WIDEO)

Zobacz film: "Dr Michał Sutkowski o otwarciu żłobków i przedszkoli podczas pandemii koronawirusa"

Na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił II etap luzowania obostrzeń zastosowanych w związku z pandemią koronawirusa. Oprócz otwarcia galerii handlowych i uruchomienia zabiegów rehabilitacyjnych, od 6 maja będą otwierane żłobki i przedszkola. Ostateczną decyzję będzie podejmował jednak organ założycielski każdej placówki.

I chociaż szef rządu podkreślił, że władze państwa zapewnią środki dezynfekcyjne, by w otwieranych placówkach można było utrzymać bezpieczeństwo sanitarne, to wielu rodziców ma wątpliwości co do słuszności tej decyzji.

Jak ocenia ją dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych? - Jako obywatel rozumiem tę decyzję, ale jako lekarz mam ogromne obawy, co będzie po 6 maja - powiedział Wirtualnej Polsce.

Podczas ogłaszania kolejnego etapu łagodzenia restrycji premier zaznaczył również, że wszystkim tym, którzy jednak nie będą mogli oddać dzieci do żłobków czy przedszkoli, będzie przysługiwał zasiłek opiekuńczy.

Czy dr Michał Sutkowski oddałby swoje dziecko do przedszkola po 6 maja?

Odpowiedź znajdziecie w WIDEO.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.