Trwa ładowanie...

Koronawirus a geny. Dlaczego epidemia przebiega inaczej w różnych państwach? (WIDEO)

- Pandemia COVID-19 przebiega różnie w różnych krajach - mówi alergolog i immunolog, prof. dr hab. Marcin Moniuszko.

Co wpływa na przebieg epidemii? Zauważmy, że zakażenie wirusem i przebieg choroby inaczej przebiega w Polsce, inaczej w USA, Wielkiej Brytanii, Francji czy we Włoszech.

Dlaczego tak się dzieje? Naukowcy cały czas zadają sobie to pytanie. Na pewno trzeba wziąć pod uwagę względy społeczne, kulturowe, geograficzne, klimatyczne, czasem także polityczne.

- Nie da się jednak wykluczyć, że w grę wchodzę także geny. Nie muszą to być dramatyczne różnice, ale niuanse w profilu genomowym - wyjaśnia ekspert.

Oczywiście nie tylko geny determinują przebieg zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 oraz jego śmiertelność, jednak naukowcy mają dowody na to, że to oddziaływanie jest znaczące.

Wiedząc to, ważne jest ustalenie, w jakiej sytuacji są Polacy. Jak nasze geny wpływają na zakażenie wirusem?

ZOBACZ WIDEO.

Przeczytaj także: Podatność za zakażenie koronawirusem zapisana jest w genach?

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.