Kremy na cellulit

Bez względu na to jaką prasę czytasz na co dzień, prawdopodobieństwo występowania w niej reklam poszczególnych preparatów antycellulitowych jest bardzo wysokie. Co więcej producenci firm kosmetycznych deklarują, że kosmetyki te skutecznie zwalczają tzw. skórkę pomarańczową – zmorę niejednej kobiety. Czy rzeczywiście kosmetyki antycellulitowe są na tyle skuteczne, aby pomóc ci zażegnać ten problem?

Cellulit – powszechny defekt kosmetyczny?

Choć może się to wydawać nieprawdopodobne, cellulit dotyczy około 80% kobiet. Defekt ten często jest widoczny zarówno u osób szczupłych jak i osób przy kości. Co więcej problem z cellulitem mają również osoby aktywne fizycznie, które przestrzegają odpowiedniej diety.

Zobacz film: "Domowe metody na piękną skórę. Lepsze niż drogie kosmetyki"

Cellulitem nazywamy patologię tkanki tłuszczowej, która objawia się jej nierównomiernym rozłożeniem pod powierzchnią skóry – przypominającą wyglądem skórkę pomarańczy bądź powierzchnię kalafiora. Zmiany te z reguły obejmują obszary takie jak uda oraz pośladki, a niekiedy nawet łydki i tworzą się wraz z wejściem młodej kobiety w okres dojrzewania.

Kosmetyki antycellulitowe

W składzie preparatów kosmetycznych redukujących cellulit zawarte są substancje, które wspomagają drenaż tkanki podskórnej oraz przyśpieszają eliminację z organizmu produktów ubocznych pochodzących z przemiany materii.

Jednym ze składników aktywnych tego rodzaju kosmetyków jest kofeina. Kofeina to substancja pochodząca z kawy, która ma zdolność wnikania do tkanki podskórnej. W skutek jej działania dochodzi usprawnienia procesów krążenia skórnego.

Inną substancją obecną w niektórych kosmetykach przeciwko cellulitowi jest retinol. Substancja ta ma zdolność wnikania w głębokie warstwy naskórka, gdzie pobudza produkcję kolagenu oraz odnowę komórkową. W efekcie włókna skórne się wzmacniają.

W kosmetykach antycellulitowych często obecny jest również ekstrakt z bluszczu, który odpowiada za zapewnienie skórze odpowiedniej gładkości i jędrności. Ponadto w ich składzie zawarte są inne substancje, które zapewniają skórze odpowiedni poziom nawilżenia.

Warto jednak pamiętać, że żaden kosmetyk antycellulitowy nie zwalczy tego problemu jeżeli nie będziemy przestrzegać odpowiedniej diety oraz aktywności fizycznej. Nie wystarczy samo stosowanie takiego preparatu. Owszem, w skutek tego skóra będzie jędrniejsza i wygładzona – ale cellulit nadal będzie widoczny. Jedynie połączenie czynników wymienionych powyżej umożliwia nam efektowną walkę z cellulitem i możliwość jego zredukowania.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Cellulit - przyczyny, rodzaje, stopnie, zwalczanie, sport, kosmetyki, zabiegi
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Blog

walsq • ostatni post 3 tygodnie temu

1

blizny

~majamamam • ostatni post wczoraj

11

Pomocni lekarze

Artykuły Cellulit - przyczyny, rodzaje, stopnie, zwalczanie, sport, kosmetyki, zabiegi
Cellulit - przyczyny, rodzaje, stopnie, zwalczanie, sport, kosmetyki, zabiegi

Cellulit - zdjęcia

Cellulit - zdjęcia

Potocznie cellulit nazywa się „skórką pomarańczową".

Cellulit - przyczyny, rodzaje, stopnie, zwalczanie, sport, kosmetyki, zabiegi

Bez cellulitu

Bez cellulitu

Coraz więcej szczupłych kobiet skarży się na cellulit. Choć walka z pomarańczową skórką jest trudna, to warto ją podjąć.

Cellulit - przyczyny, rodzaje, stopnie, zwalczanie, sport, kosmetyki, zabiegi

4 fakty o cellulicie, których nie znałaś

4 fakty o cellulicie, których nie znałaś

roku wydajemy niemałe sumy na to, aby pozbyć się cellulitu: kupujemy kremy wyszczuplające, chodzimy na zabiegi, m.in. masaże bańką chińską, a (...) w stroju kąpielowym. Oznacza to walkę z największym nieprzyjacielem...

Cera dojrzała

Jak właściwie dobierać kremy? (WIDEO)

Jak właściwie dobierać kremy? (WIDEO) Odtwórz wideo

Wiele kobiet eksperymentuje z kolejnymi kremami, szukając tego właściwego. Nie jest to jednak najlepszy pomysł. Warto postawić na kosmetyki (...) może podrażniać skórę, wywołując zaczerwienienie oraz łuszczenie. Z tego względu odradza...

Powrót do formy

Rozstępy i cellulit

maści mogą być stosowane dopiero po zakończeniu karmienia piersią. Kremy i balsamy na cellulit - najlepiej stosować je razem z masażem antycellulitowym (...) Cellulit i rozstępy po ciąży dotyczą aż 90...

Twarz

Najnowsze trendy w pielęgnacji skóry twarzy

Najnowsze trendy w pielęgnacji skóry twarzy

nawilżać podczas snu, mogą też wspomagać składniki użytych na noc produktów. Po nocy w masce obudzisz się z odświeżoną i rozjaśnioną cerą. Kremy BB (...) do tłustej cery Kremy BB to hit na rynku kosmetycznym - są ich...

Cellulit - przyczyny, rodzaje, stopnie, zwalczanie, sport, kosmetyki, zabiegi

Jak pokonać cellulit?

pozycji, a ucisk powoduje ból. Jak zwalczyć cellulit? Odpowiednia pielęgnacja i zabiegi kosmetyczne pomogą ci w walce z cellulitem. Stosuj kremy (...) specjalne kremy antycellulitowe. Sport...

Cellulit - przyczyny, rodzaje, stopnie, zwalczanie, sport, kosmetyki, zabiegi

Kosmetyki na cellulit

na cellulit Kosmetyki takie jak: kremy wyszczuplające, ujędrniające, wysmuklające, żele, czy kremy antycellulitowe nie dają takich samych efektów (...) i zadowolenie klientek. Należy jednak pamiętać...