Laserowe usuwanie blizn - charakterystyka zabiegu, przeciwwskazania

Laserowe usuwanie blizn to dobry pomysł dla osób, które mają nieestetyczne blizny potrądzikowe. Ślady po trądziku stanowią bowiem problem nie tylko estetyczny, ale także psychiczny, ponieważ negatywnie wpływają na samopoczucie, przyczyniają się do obniżenia samooceny, zabierają pewność siebie oraz obniżają nastrój. Według badań przeprowadzonych przez CBOS, aż 70% z nas uważa, że wygląd zewnętrzny decyduje o powodzeniu naszego życia zawodowego i osobistego. Skutecznym sposobem na usuwanie blizn potrądzikowych jest zabieg wykonywany właśnie za pomocą lasera.

Czy warto inwestować w suplementy upiększające?

Laserowe usuwanie blizn - charakterystyka zabiegu

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych jest ciągle udoskonalana. Obecnie stosuje się takie urządzenia, które emitują światło głęboko i precyzyjnie penetrują komórki tkanki podskórnej oraz skóry właściwej. Dzięki tej nowoczesnej technologii można skutecznie usunąć także blizny pooperacyjne. Niektóre urządzenia laserowe działają na zasadzie frakcyjnej fototermolizy. To decyduje o wysokim efekcie zastosowania lasera: wygładzeniu, poprawie wyglądu skóry, spłyceniu blizn głębokich, poprawie napięcia oraz kolorytu skóry. Laserowe usuwanie blizn stymuluje także produkcję nowych włókien kolagenowych i elastycznych, a to daje widoczne rezultaty w efekcie napięcia i liftingu skóry. O intensywności terapii laserowego usuwania blizn decyduje lekarz wykonujący zabieg, sposób leczenia dostosowany jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. Indywidualizacja zabiegu pozwala zoptymalizować skuteczność usuwania blizn.

Naturalny sposób na blizny. Usuniesz je w miesiąc

Dla wielu osób blizny są powodem do wstydu. Zasłaniają części ciała, na których te zmiany się znajdują, w obawie przed tym, że ktoś je dostrzeże. Bliznę...

Zalety laserowego usuwania blizn są następujące:

  • Bezpieczeństwo zabiegu – zabieg laserowego usuwania blizn jest prawie bezbolesny, komfort pacjenta można zwiększyć przez zastosowanie maści znieczulającej.
  • Krótszy okres rekonwalescencji – usuwanie blizn laserem daje lepsze efekty niż inne metody walki z bliznami potrądzikowymi, jak dermabrazja czy peeling, skóra po zabiegu laserowym szybciej się goi.
  • Pacjent po zabiegu laserowego usuwania blizn powinien unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce oraz regularnie pokrywać twarz kremami regenerującymi i środkami z wysokim filtrem (zwłaszcza w miesiącach letnich, przez kilka tygodni po wykonaniu zabiegu).

Laserowe usuwanie blizn - przeciwwskazania

Zabieg laserowego usuwania blizn nie jest polecany osobom zażywającym niektóre leki, na przykład retinoidy (takie jak stosowana w leczeniu trądziku izotretynoina) i sterydy, leki fotouczulające i leki rozrzedzające krew (jak np. warfaryna czy acenokumarol). Do laserowego usuwania blizn można przystąpić dopiero po odczekaniu trzech miesięcy od zakończenia leczenia tymi preparatami. Korekcja blizn laserem nie jest polecana również kobietom w ciąży i matkom karmiącym piersią. Do zabiegu nie mogą przystąpić osoby cierpiące na nowotwory skóry, aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe skóry, atopowe zapalenie skóry, a także osoby ze świeżą opalenizną (na tydzień przed zabiegiem), bliznami przerostowymi i keloidami. Zastosowanie się do tych zasad pozwala uniknąć nieprzyjemnych komplikacji i uzyskać możliwie najlepsze rezultaty laserowego usuwania blizn. Przed zabiegiem warto skonsultować się z lekarzem, czy stan zdrowia pozwala na jego przeprowadzenie.

Laserowe usuwanie blizn stwarza możliwość pozbycia się nieestetycznie wyglądających śladów na skórze, na przykład po trądziku. Jest to szczególnie przydatne w przypadku skóry na twarzy, której stan ma ogromny wpływ na to, jakie wrażenie robimy na nowo poznanych osobach.

Komentarze (1)
~Róża S
~Róża S ponad rok temu

Bardzo polecam nowy laser Picosure ;) Jest obecnie tylko w 1 miejscu w naszym kraju - w warszawskim beautymedzie. Ogólnie to zasłyną na świecie dzięki rewelacyjnemu usuwaniu tatuaży, ale na różnego rodzaju blizny działa równie dobrze :) I ilość wizyt u lekarza będzie o wiele mniejsza niż przy zastosowaniu innych laserów. Wiem, bo udało mi się w bardzo szybki sposób pozbyć niechcianej blizny :)

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Blizna - charakterystyka, rodzaje
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

zaskórniki

~malenstwo22 • ostatni post 3 tygodnie temu

2
Artykuły Blizna - charakterystyka, rodzaje
Cera trądzikowa

Usuwanie blizn

Usuwanie blizn

W salonach kosmetycznych wykonywane są różne zabiegi, które mają za zadanie spłycenie blizn i poprawę wyglądu skóry. Są to: dermabrazja, laserowe usuwanie blizn oraz...

Blizna - charakterystyka, rodzaje

Korekcja blizn

. Każdy zabieg poprzedzony jej wycięciem i odpowiednim zeszyciem rany. Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Usuwanie blizn Rany (...) . Zabieg usuwania...

Laser frakcyjny – wskazania, przeciwwskazania, opis zabiegu, postępowanie po zabiegu

Usuwanie blizn potrądzikowych - wskazania, metody, rodzaje, przebieg

. Z tego względu pomimo wysokich kosztów wiele osób decyduje się na laserowe usuwanie blizn potrądzikowych. Czy rzeczywiście warto wykonać taki zabieg (...) się w charakterystyczny sposób....

Blizna - charakterystyka, rodzaje

Nowy sposób usuwania blizn

Nowy sposób usuwania blizn

Naukowcy wyszli z założenia, że najlepszym sposobem trwałego usunięcia blizny będzie pozwolenie zdrowej tkance na uzupełnienie zmienionego miejsca - dzięki temu skóra stanie się znów elastyczna i zacznie spełniać swoją funkcję.