Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Lek. Izabela Lenartowicz

Masaż antycellulitowy

Masaż antycellulitowy
Masaż antycellulitowy

Masaż stanowi jedną z najstarszych form sztuki uzdrawiania ciała człowieka. Techniki w nim wykorzystywane mogą wpływać na redukcję stresu, poprawę krążenia, usprawnienie procesów gojenia oraz aktywację układu limfatycznego. Co więcej, niektóre rodzaje masażu mogą skutecznie wspomóc walkę z cellulitem – nieestetycznym defektem kosmetycznym często występującym u kobiet. Taki masaż możesz również wykonać sama w domu.

1. Jak wykonać masaż antycellulitowy?

Przed przystąpieniem do wykonania masażu antycellulitowego należy pamiętać o tym, że tego rodzaju technika uciskania skóry oraz tkanki podskórnej może aktywować układ limfatyczny oraz wzrost krążenia żylnego. W związku z tym bardzo istotne jest to, aby wykonywane ruchy zawsze kierować w stronę serca.

Przykładowy masaż nóg należy rozpocząć od łydek w kierunku ud. Końcowe ruchy należy kierować ku pachwinom. Tak wykonany ruch kierujemy właśnie w stronę serca.

W trakcie wykonywania masażu niezbędny nam jest preparat dający poślizg. Może to być specjalny krem bądź też oliwka. Na rynku istnieją specjalne preparaty do masażu antycellulitowego, w których składzie można znaleźć szereg składników ujędrniających skórę oraz wspomagających krążenie podskórne. W przeciwnym razie wykonany na suchej skórze masaż antycellulitowy może być przyczyną odczuwania w trakcie zabiegu dyskomfortu, a nawet bólu.

Zobacz film: "Masaż antycellulitowy"

Początkowe ruchy w masażu antycellulitowym, które wykonujemy to głaskanie, a następnie rozcieranie. Dzięki temu przygotowujemy skórę na mocniejsze wrażenia bodźcowe – jest to swojego rodzaju rozgrzewka. Dopiero później można przystąpić do wykonywania ruchów takich jak ugniatanie (uchwycenie fałdu skóry) oraz szczypanie.

Po wykonaniu masażu antycellulitowego powinien być dostrzegalny odczyn – zaczerwienienie skóry wynikające z ruchów ugniatania i szczypania fałdów skóry. Jeżeli tak nie jest, oznacza to, że masaż był źle wykonany i przy następnym jego przeprowadzaniu należy włożyć w to odrobinę więcej siły.

2. Przepis na olejek do masażu antycellulitowego

Najsłynniejszy przepis na olejek przeznaczony do masażu antycellulitowego łączy w sobie dwa główne składniki. Pierwszym z nich jest miód słynący ze swoich właściwości oczyszczających, a drugim olejek pomarańczowy znany ze swoich właściwości antycellulitowych.

Wymieszaj ze sobą dwie łyżki płynnego miodu oraz 5 kropli olejku pomarańczowego. Olejki eteryczne bardzo dobrze rozpuszczają się w miodzie. Otrzymaną mieszaninę dodaj do 1/3 szklanki oliwki. W ten prosty sposób możesz sama wykonać domowy olejek do masażu antycellulitowego.

Cellulit to przykry defekt kosmetyczny, który dotyka większość kobiet. Na szczęście dzięki systematycznej pielęgnacji skóry, masażom, odpowiedniej diecie oraz aktywności fizycznej – możemy znacząco zredukować cellulit. Już dzisiaj zadbaj o swoje ciało i wdrąż w życie wyżej wymienione czynniki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze