Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: ALERGIE

Mózg zapamiętuje, co nam smakuje (WIDEO)

Zobacz film: "Mózg zapamiętuje, co nam smakuje"

Uzależnienia mogą dotyczyć każdego z nas. Nie zawsze muszą one być związane z alkoholem, papierosami, czy narkotykami. Uzależnić można się nawet od jedzenia. Bez wątpienia działa ono jak narkotyk. Fast foody to najczęstsze przyczyny uzależnień, jeśli chodzi o jedzenie. Uzależnienia rozwijają się przez wydzielanie w mózgu serotoniny i dopaminy. Nasz mózg po prostu zapamiętuje to, co nam smakuje. Należy jednak pamiętać, że jak w każdym innym przypadku z uzależnienia od śmieciowego jedzenia można się wyleczyć. Zobacz materiał.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza