Trwa ładowanie...

Mycie zębów może zmniejszyć ryzyko demencji. Zobacz, dlaczego (WIDEO)

Zobacz film: "Mycie zębów może zmniejszyć ryzyko demencji"

Unikasz mycia zębów? To błąd, który w przyszłości może doprowadzić do poważnej choroby mózgu. Takie wnioski płyną z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Południowej Kalifornii.

Naukowcy przeprowadzili ankietę wśród osób dorosłych. Zobacz, co ustalili. Mycie zmniejszyć ryzyko demencji. Unikasz mycia zębów?

To błąd, który w przyszłości może doprowadzić do demencji. Takie wnioski płyną z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Południowej Kalifornii.

Naukowcy przeprowadzili ankietę wśród osób dorosłych. Pytali o to, czy regularnie szczotkują one zęby. Później analizowali stan ich zdrowia.

Okazało się, że ankietowani, którzy nie myli zębów codziennie mieli nawet o 65 procent większe ryzyko demencji od osób, które dbały o higienę jamy ustnej regularnie.

Eksperci twierdzą, że duży wpływ na kondycję mózgu w późniejszym wieku mają szkodliwe bakterie, które bytują w jamie ustnej.

Mogą one przenikać przez dziąsła do organizmu i prowadzić właśnie do demencji. Z kolei badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wykazały, że szczotkowanie uzębienia może spowolnić postęp choroby Alzheimera.

Choroby dziąseł mogą nawet sześciokrotnie przyspieszać spadek zdolności poznawczych. Właśnie dlatego należy dbać o zdrowie jamy ustnej.

Regularne mycie zębów zmniejsza ryzyko wystąpienia próchnicy, wybiela płytkę nazebną, usuwa kamień i cuchnięcie z ust.

Dzięki temu wizyty w gabinecie stomatologicznym nie muszą być przykrym obowiązkiem, a jedynie kontrolnym spotkaniem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.