Trwa ładowanie...

Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe na PMS

Badania wykazały, iż kapsułki zawierające zestaw niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych okazały się skuteczne w łagodzeniu objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czym jest ból?"

spis treści

1. Badanie właściwości nienasyconych kwasów tłuszczowych

Naukowcy z Uniwersytetu Pernambuco w Brazylii przeprowadzili badanie, w którym udział wzięło 120 kobiet. Uczestniczki przyjmowały kapsułki zawierające 2 gramy nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym kwas linolenowy, linolowy, oleinowy, inne wielonienasycone kwasy oraz witaminę E. Już po 3 miesiącach dolegliwości związane z PMS (premenstrual syndrome – zespół napięcia przedmiesiączkowego) zostały znacznie złagodzone.

2. Znaczenie badania

Uczeni podkreślają, że przyjmowanie nienasyconych kwasów tłuszczowych nie dawało żadnych skutków ubocznych. Nie wpłynęło na poziom cholesterolu całkowitego w organizmie, a doświadczane efekty uboczne były łagodne i niezwiązane bezpośrednio ze stosowaniem kapsułek. Suplement diety na bazie nienasyconych kwasów tłuszczowych może się więc okazać ekonomicznym lekarstwem na dolegliwości, które często uniemożliwiają kobietom normalne funkcjonowanie.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.