Trwa ładowanie...

Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe na PMS

Avatar placeholder
13.11.2017 15:05
Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe na PMS
Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe na PMS

Badania wykazały, iż kapsułki zawierające zestaw niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych okazały się skuteczne w łagodzeniu objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

spis treści

1. Badanie właściwości nienasyconych kwasów tłuszczowych

Naukowcy z Uniwersytetu Pernambuco w Brazylii przeprowadzili badanie, w którym udział wzięło 120 kobiet. Uczestniczki przyjmowały kapsułki zawierające 2 gramy nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym kwas linolenowy, linolowy, oleinowy, inne wielonienasycone kwasy oraz witaminę E. Już po 3 miesiącach dolegliwości związane z PMS (premenstrual syndrome – zespół napięcia przedmiesiączkowego) zostały znacznie złagodzone.

2. Znaczenie badania

Uczeni podkreślają, że przyjmowanie nienasyconych kwasów tłuszczowych nie dawało żadnych skutków ubocznych. Nie wpłynęło na poziom cholesterolu całkowitego w organizmie, a doświadczane efekty uboczne były łagodne i niezwiązane bezpośrednio ze stosowaniem kapsułek. Suplement diety na bazie nienasyconych kwasów tłuszczowych może się więc okazać ekonomicznym lekarstwem na dolegliwości, które często uniemożliwiają kobietom normalne funkcjonowanie.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Następny artykuł: Leczenie PMS
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze