Trwa ładowanie...

Nowa era w poprawie jakości skóry

Avatar placeholder
27.11.2018 12:23
Nowa era w poprawie jakości skóry
Nowa era w poprawie jakości skóry (mat. prasowe)

Allergan, wiodąca globalna firma farmaceutyczna, wprowadziła na rynek zupełnie nowy produkt na bazie kwasu hialuronowego – Juvéderm VOLITE, który zapewnia widoczne efekty nawet do 9 miesięcy. Dr Aleksandra Jagielska z Kliniki Sthetic wyjaśnia, na czym polega wyjątkowość tego zabiegu i kiedy warto z niego skorzystać.

Dr Aleksandra Jagielska
Dr Aleksandra Jagielska

Juvéderm VOLITE to nowy produkt, który daje znany choćby z mezoterapii efekt rewitalizacji skóry. Na czym więc polega jego wyjątkowość?

– Zabiegi rewitalizujące, popularne mezoterapie, cieszą się nieustającą popularnością wśród pacjentów gabinetów medycyny estetycznej. Pozwalają odżywić i poprawić wygląd skóry. Problem jest tylko jeden: krótkotrwały efekt.

– Aby uzyskać zadawalające rezultaty zabiegi tego typu trzeba kilka razy powtórzyć: najpierw co 2-3 tygodnie, a potem – dla podtrzymania efektu – jeszcze co kolejne trzy miesiące. Juvéderm VOLITE eliminuje tę konieczność. Jeden zabieg poprawia nawilżenie i elastyczność skóry oraz wypełnia siatkę drobnych zmarszczek nawet do 9 miesięcy. Porównywalnego pod tym względem preparatu na rynku nie ma.

– To możliwe dzięki opatentowanej przez Allergan technologii VYCROSS, która łączy nisko- i wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy, tworząc ściśle usieciowany żel o intensywnym działaniu.

Czyli możemy mówić, że jest to mezoterapia o przedłużonym działaniu?

– Z mezoterapią Juvéderm VOLITE ma wspólna technikę podawania: śródskórne iniekcje. Oprócz wspomnianej trwałości osiąganych rezultatów preparat ten charakteryzuje się jednak także większą skutecznością.

– Efekt nawilżenia, uelastycznienia, rozświetlenia i wygładzanie zmarszczek jest nieporównywalny z tym, co udaje się osiągnąć za pomocą preparatów stosowanych w zwykłych mezoterapiach. Sądzę, że jest to jedna z lepszych metod wizualnego odmłodzenia dla osób, którym zależy na spektakularnym rezultacie przy jednoczesnym zachowaniu naturalnych rysów twarzy.

Czego dokładnie można oczekiwać po Juvéderm VOLITE?

– Zabieg z kwasem hialuronowym Juvéderm VOLITE przeznaczony jest dla osób, których skóra jest zmęczona, przesuszona i poszarzała, z widocznymi oznakami upływającego czasu, jak zmarszczki i wiotczenie. Już po pierwszej iniekcji preparat dodaje blasku skórze, poprawia nawilżenie i elastyczność, wypełniając jednocześnie powierzchowne zagłębienia, w tym drobne zmarszczki. Preparat można stosować w obrębie twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni.

Jak wygląda zabieg? Czy efekty widoczne są od razu?

– Preparat podawany jest w iniekcjach śródskórnych, techniką mezoterapii. Zawiera lidokainę, więc odczucia bólowe są znacząco zminimalizowane. Osoby bardziej wrażliwe mogą poddać się zabiegowi po uprzednim znieczuleniu skóry specjalna maścią.

– Efekty widoczne są bardzo szybko – skóra nabiera blasku, jest głęboko nawilżona i bardziej elastyczna, widoczny jest rezultat odmłodzenia. Należy jednak wziąć pod uwagę, że przez kilka dni (do tygodnia) mogą być widoczne małe siniaki, zaczerwienienie, czy obrzęk. Jest to naturalne przy tego typu zabiegach.

Juvéderm VOLITE
Juvéderm VOLITE

Informacja prasowa

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze