Trwa ładowanie...

Poszła spać z silnym bólem głowy. To był objaw zapalenia opon mózgowych

Jessica Cain była piękną, młodą dziewczyną, która nie skarżyła się na problemy ze zdrowiem. Tego dnia jednak źle się czuła, dlatego wzięła tabletkę przeciwbólową i poszła spać. Już się nie obudziła.

1. Ból głowy jako objaw zapalenia opon mózgowych

21-letnia Jessica Cain z Gateshead w Anglii wzięła tabletkę przeciwbólową i poszła spać.

Tego wieczoru bardzo bolała ją głowa, stąd też postanowiła poratować się środkiem przeciwbólowym i odpocząć. Jej mama, 49-letnia Sheila Rowell, zastała córkę nieprzytomną w łóżku następnego ranka.

7 objawów, że to nie zwykły ból głowy, tylko migrena
7 objawów, że to nie zwykły ból głowy, tylko migrena [8 zdjęć]

Czy to zwykły ból głowy, czy migrena? W przeciwieństwie do zwykłego bólu głowy, bóle migrenowe poprzedzone

zobacz galerię

“Córka powiedziała, że boli ją głowa i w ogóle czuje się obolała. Wzięła paracetamol, popiła wodą i poszła spać” - mówiła potem Sheila.

Następnego dnia poszła do pokoju córki, ale nie mogła jej dobudzić. Przerażona wezwała pogotowie i podjęła reanimację według wskazówek dyspozytorki. Niestety bezskutecznie. Po przyjeździe karetki również ratownicy nie byli wstanie przywrócić serca Jessiki do pracy.

Sekcja zwłok wykazała, że Jessika zmarła w wyniku zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych oraz sepsy.

“Wszyscy nadal jesteśmy w szoku. To stało się tak szybko i tak nagle” - opowiada Sheila.

Przyjaciele zmarłej 21-latki mówili o niej, że to prawdziwy anioł. Zawsze była pogodna i dobra dla ludzi i nie skarżyła się na problemy ze zdrowiem.

“Jessica była oszałamiająca, zawsze szczęśliwa i uśmiechnięta. Uśmiecha się na każdym zdjęciu, które mam” - dodaje Sheila.

Matka zmarłej dziewczyny opowiedziała w mediach tę historię ku przestrodze.

Chce zwrócić uwagę na to, by nie bagatelizować objawów choroby, nawet jeśli jest to zwykły ból głowy.

Objawy zapalenia opon mózgowych rozwijają się nagle i mogą przypominać grypę. Zaczyna się od gorączki, dreszczy, kaszlu, kataru, bólu gardła. W ciągu 2-5 dni od zachorowania pojawia się silny ból głowy i sztywność karku.

Chorobie mogą towarzyszyć zaburzenia ze strony układu trawiennego - nudności, wymioty i biegunki.

Jednym z charakterystycznych objawów zapalenia opon mózgowych jest także światłowstręt.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza