Pozycja na jeźdźca

Znanych jest wiele pozycji seksualnych przeznaczonych dla par, w których kobieta lubi dominować i nie brak jej fantazji w łóżku. Takie pozycje miłosne, gdzie kobieta jest na górze, pozwalają jej kontrolować tempo i technikę współżycia, a także głębokość i sposób penetracji, a oprócz tego, fantazje seksualne mężczyzn często dotyczą tego rodzaju współżycia. Pozycję na jeźdźca to inaczej pozycja na kowbojkę, ze względu na to, że tego typu pozycje miłosne pozwalają, aby to kobieta "ujeżdżała mężczyznę", siedząc na nim okrakiem. Wyróżnia się kilka różnych rodzajów pozycji na jeźdźca.

Pozycje seksualne [Bez tabu]

Rodzaje pozycji seksualnych na jeźdźca

Ogólnie rzecz biorąc, pozycja na jeźdźca polega na tym, że kobieta siedzi na mężczyźnie. Może ona lekko podskakiwać podczas współżycia, poruszać biodrami na boki lub w przód i w tył. Tak jak większość miłosnych pozycji, pozycja na jeźdźca ma pewne odmiany, które można stosować w zależności od preferencji partnerów:

  • pozycja na jeźdźca, gdzie kobieta siedzi przodem, a mężczyzna leży;
Pozycja na jeźdźca - ilustracja

Kobieta skierowana twarzą do mężczyzny usadawia się na nim, na wysokości genitaliów partnera. Podczas stosunku kobieta może sama kontrolować szybkość i...

  • pozycja na jeźdźca, gdzie kobieta siedzi tyłem, a mężczyzna leży;
  • pozycja na jeźdźca, gdzie kobieta siedzi przodem, a mężczyzna siedzi lub podpiera się łokciami (to pozycja miłosna na krześle lub na łóżku);
  • pozycja na jeźdźca, gdzie kobieta leży przodem na mężczyźnie.

Kamasutra zwraca uwagę na to, by oboje partnerów czerpało przyjemność ze współżycia. Każda para ma swoje ulubione pozycje i rodzaje pieszczot. Nie jest im potrzebna żadna Kamasutra, aby wspólnie cieszyć się swoją bliskością. Eksperymenty z nowymi pozycjami mogą być jednak dla nich taką nowością, która urozmaici życie seksualne i wprowadzi do niego element dodatkowej ekscytacji.

Zalety i wady pozycji na jeźdźca

Pozycja na jeźdźca, niezależnie od swojej odmiany, to opcja zwykle lubiana przez mężczyzn ze względu na to, że w większości są wzrokowcami. Podczas tego typu współżycia mogą oni cieszyć wzrok ciałem kobiety w ruchu. Takie pozycje miłosne, gdzie to kobieta jest stroną dominującą, pozwalają na współżycie, kiedy mężczyzna jest zmęczony, a kobieta ma energię na wspólne igraszki.

Co więcej, te rodzaje pozycji seksualnych, w których partnerzy są do siebie przodem, pozwalają im na kontakt wzrokowy. Jest to bardzo ważne, szczególnie na początku współżycia, gdyż pozwala na obserwowanie mimiki partnera i jego lub jej reakcji na pieszczoty.

Pozycja seksualna na jeźdźca w odmianie, gdzie kobieta leży przodem na mężczyźnie, jest ze wszystkich "kowbojskich" pozycji najwygodniejsza dla partnerki, gdyż odciąża ona zgięte w kolanach nogi. Ta pozycja zwiększa także głębokość penetracji pochwy. Bardzo ważne jest, aby wybierane przez partnerów pozycje seksualne odpowiadały im obojgu. Dominujący mężczyzna może nie docenić zalet takiej pozycji - przede wszystkim dlatego, że jego dominująca rola w łóżku wydaje się być zagrożona.

Przyzwyczajenie również odgrywa tu niebagatelną rolę. Partnerzy, którzy od lat kochają się w tej samej pozycji, mogą mieć opory przed czymś nowym. Sytuacja dodatkowo komplikuje się, jeśli partnerzy nie rozmawiają ze sobą o swoim życiu intymnym i swoich potrzebach.

Eksperymentowanie w łóżku nie jest dla wszystkich: nieśmiała kobieta może nie czuć się wystarczająco swobodnie i seksownie, aby w pełni cieszyć się seksem. Próby przełamania się i pokonania swoich kompleksów w sypialni mogą zakończyć się sukcesem lub wręcz przeciwnie – zamienić przyjemność w trudną dla kobiety sytuację. Takie negatywne skojarzenie może nawet wywołać kłopoty ze współżyciem.

Anna Leśniewska

Komentarze (7)
madiee
madiee ponad rok temu

kochalam sie z moim chlopakiem okolo pol odziny w prezerwatywie , nastapil wytrysk poza mna (stosunek przerywany) nastepnie partner poszedl sie dokladnie wymyc , wrocil do mnie lezelismy i doslownie chwile byl we mnie bez zabezbieczenia , jestem okolo tydzie przed miesiaczka . jestem w mlodym wieku chlopak jest dwa lata starszy . mam raczej regularne miesiaczki . mimo wszytko nie chiala bym zajsc w ciaze i to bardzo . czy jest ryzyko albo duze prawdopodbienstwo ze moge zajsc w ciaze? bardz prosze o wyrozumiala odpowiedz. oto moje pytanie ktorego inaczej nei umialam zadac

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Pozycja na jeźdźca
najnowsze pytania

grupy wsparcia i fora dyskusyjne

Pomocni lekarze

Artykuły Pozycja na jeźdźca
Pozycja na jeźdźca

Pozycja na jeźdźca - ilustracja

Pozycja na jeźdźca - ilustracja

Kobieta skierowana twarzą do mężczyzny usadawia się na nim, na wysokości genitaliów partnera. Podczas stosunku kobieta może sama kontrolować szybkość i intensywność swoich odczuć.

Pozycje seksualne

7 najzdrowszych pozycji seksualnych

7 najzdrowszych pozycji seksualnych

dobrego samopoczucia, który łagodzi napięcie mięśni. Sprawdź również: Jak rozmawiać o seksie? Pozycja "na jeźdźca" Jest to pozycja (...) klasyczny trening. Ciekawostka! Czy wiesz, że** pozycja...

Pozycja na pieska

Pozycja na pieska - ilustracja

Pozycja na pieska - ilustracja

Kobieta klęczy lub stoi pochylona do przodu, partner ustawia się za nią. Pozycja ta umożliwia zarówno penetrację waginalną, jak i analną.

Pozycje seksualne

Pozycja na boku

Pozycja na boku

zdolności, figura na boku jest stosunkowo prosta. Punktem wyjścia może być zarówno pozycja klasyczna, jak i na jeźdźca, z których partner może płynnie (...) niż zwykle pozycjami. Na początek wypróbuj...

Pozycja na boku

Pozycja na boku - ilustracja

Pozycja na boku - ilustracja

Kochankowie leżą na boku, twarze skierowane mają do siebie. Kobieta oplata nogami biodra partnera.

Pozycja misjonarska

Pozycja misjonarska - ilustracja

Pozycja misjonarska - ilustracja

Kobieta znajduje się w pozycji leżącej na plecach z rozchylonymi nogami, partner znajduje się nad nią, podtrzymując ciężar swego ciała przy pomocy kolan i łokci.

Pozycja klasyczna

Pozycja klasyczna - ilustracja

Pozycja klasyczna - ilustracja

Partnerka znajduje się w pozycji leżącej, nogi rozchylone i ugięte w kolanach. Mężczyzna znajduje się na niej, ciężar ciała podtrzymują wyprostowane ręce.

Pozycja 69

Pozycja 69 - ilustracja

Pozycja 69 - ilustracja

W pozycji 69 partnerzy ułożeni są w odwrotnych kierunkach (co widoczne na ilustracji) i wzajemnie pobudzają się oralnie. W związku z tym usta powinny mieć dostęp do narządów płciowych partnera.

Pozycje seksualne

Pozycje seksualne dla początkujących

Pozycje seksualne dla początkujących

Pozycje seksualne dla początkujących to takie zabawy erotyczne dla par, które nie wymagają od nich dużego doświadczenia ani kondycji, a jednocześnie (...) pozwalają obojgu partnerom zaznać niesamowitej rozkoszy. Poniżej na pewno znajdziesz...