Trwa ładowanie...

Refundacja sprzętu ortopedycznego w 3 krokach

Refundacja sprzętu ortopedycznego w 3 krokach
Refundacja sprzętu ortopedycznego w 3 krokach

Skręciłeś kostkę i musisz kupić ortezę? A może ktoś z Twoich bliskich potrzebuje wózka inwalidzkiego? Pamiętaj, że w ramach ubezpieczenia zdrowotnego pacjenci mogą skorzystać z refundacji (zwrotu części lub całości poniesionych kosztów). Mało tego – z refundacji NFZ możesz skorzystać bez kolejek i szukania sklepu medycznego w okolicy, a jeśli potrzebujesz kupić pieluchomajtki – nawet bez wychodzenia z domu.

Bez dodatkowych kosztów, szybko, z możliwością skorzystania z porady fizjoterapeuty, który pomoże dobrać sprzęt/wyrób medyczny i zajmie się formalnościami – refundacja NFZ z Ortopedio.pl jest szybka i prosta.

Zamawiając produkt w Ortopedio.pl pacjent może skorzystać z darmowej porady fizjoterapeuty, który fachowo dobierze wyrób medyczny do potrzeb chorego. Zamówione produkty odbiera się w aptece, gdzie z kolei swoją wiedzą i doświadczeniem służą farmaceuci, od lat zaopatrujący pacjentów w sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny.

Jakie produkty można kupić z refundacją? Między innymi protezy, ortezy, kule, wózki inwalidzkie, materace przeciwodleżynowe czy balkoniki oraz pieluchomajtki. A jak to zrobić?

1. KROK 1

Zobacz film: "Refundacja leków na łuszczycę"

Najpierw musimy udać do lekarza, który wystawi zlecenie na zaopatrzenie (może to być wizyta w ramach NFZ jak i prywatna - każdy lekarz z ważnym prawem wykonywania zawodu może wystawiać zlecenia na zaopatrzenie).

Do jakiego lekarza należy się udać? To zależy od tego, jakiego konkretnie sprzętu potrzebujemy:

  • Jeśli potrzebujesz ortezy lub stabilizatora udaj się do specjalisty w dziedzinie ortopedii, traumatologii, chirurgii ortopedycznej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, ortopedii i traumatologii, chirurgii ogólnej, neurologii, neurologii dziecięcej, reumatologii, chirurgii dziecięcej, chirurgii onkologicznej, rehabilitacji medycznej.
  • Jeśli potrzebujesz wózka inwalidzkiego, skieruj się do lekarza posiadającego specjalizację w dziedzinie geriatrii, chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej, chirurgii onkologicznej, reumatologii, ortopedii i traumatologii, chirurgii ortopedycznej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, ortopedii i traumatologii, neurologii, neurologii dziecięcej, rehabilitacji medycznej.
  • W przypadku, gdy potrzebny jest balkonik i podpórki, materace przeciwodleżynowe, poduszka przeciwodleżynowa pneumatyczna --> zlecenie może wystawić lekarz rodzinny (podstawowej opieki zdrowotnej), geriatrii, neurochirurgii, neurologii, ortopedii i traumatologii, chirurgii urazowej, reumatologii, chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej, rehabilitacji medycznej.
  • Zlecenia na pionizatory i urządzenia multifunkcyjne może wypisać lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie rehabilitacji medycznej.

2. KROK 2

Od 1.01.2020 r. obowiązuje nowy wzór zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne, ale do 31.03.20120 obowiązuje tzw. „okres przejściowy”, w trakcie którego obowiązują zarówno nowe jak i stare wzory. Od 1.04.2020 honorowane będą jedynie nowe wzory. Jeśli pacjent posiada stary wniosek, musi zatwierdzić uzyskane od lekarza zlecenie w swoim oddziale NFZ.

Jeśli pacjent ma wystawiony nowy wniosek, to lekarz wraz z wystawieniem zlecenia potwierdza je w NFZ za pomocą platformy eZWM (korzystają z niej tylko lekarze, apteki i sklepy medyczne). Lekarz drukuje zlecenie, podpisuje i przekazuje dokument pacjentowi.

3. KROK 3

Z dokumentem od lekarz pacjent może udać się do apteki lub sklepu medycznego, albo wejść na stronę: www.ortopedio.pl i zdalnie kupić przepisany sprzęt z refundacją. Wystarczy na wskazanej stronie internetowej wyszukać produkt wg. kodu NFZ, nazwy lub schorzenia, zarezerwować go i wybrać punkt odbioru (produkty można odebrać w blisko 1000 aptek na terenie całego kraju), a następnie odebrać w aptece produkt z refundacją.

W przypadku problemów, można skontaktować się z Biurem Obsługi Pacjenta pod nr telefonu: 56 665 28 82 fizjoterapeuci Ortopedio.pl pomogą dobrać sprzęt lub przejść przez proces zamówienia.

4. PIELUCHOMAJTKI BEZ WYCHODZENIA Z DOMU

Zgodnie z prawem zamówienia na sprzęt pomocniczy comiesięcznego zaopatrzenia w ramach NFZ można realizować drogą wysyłkową. Oznacza to, że np. pieluchomjatki pacjent może kupić szybko i wygodnie, bez wchodzenia z domu. Wystarczy że pacjent, mając zlecenie, zamówi refundowane produkty przez sklep www.ortopedio.pl lub telefonicznie: +48 56 665 28 82, a produkt trafi do niego w ciągu 24 godzin za pośrednictwem kuriera.

Szczegóły na stronie: www.ortopedio.pl/zobacz-jak-zrealizowac-zamowienie-z-refundacja-nfz

Ortopedio.pl to internetowy sklep z największą ofertą sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego na polskim rynku;

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze