Rekordy Guinnessa – historia, Polska, dziwne rekordy

Rekordy Guinnessa są marzeniem wielu osób. Niektórzy ludzie na świecie stworzyli z rekordów Guinnessa sposób na życie. Wiele z rekordów Guinnessa jest niesamowitych, niewiarygodnych, a nawet śmiesznych i kompletnie absurdalnych. W obecnych czasach takie rekordy jak najwyższy człowiek świata, nie budzą już takiej ekscytacji, jak kiedyś. Najciekawsze rekordy Guinnessa to te, które są dziwne, nietypowe i kompletnie niezrozumiałe.

Rekordy Guinnessa – historia

Rekordy Guinnessa mają swoje początki w XVIII wieku. Co ciekawe to za powstanie Księgi Rekordów Guinnessa jest po części odpowiedzialny założyciel browaru Guinnessa - Arthur Guinness. Około 200 lat po jego śmierci, w 1951 roku, obecny dyrektor firmy Guinness sir Hugh Beaver miał spór na temat europejskich ptaków łownych. Chodziło o to, który z ptaków łownych, siewka złota albo szkocka kuropatwa jest najszybszy w Europie.

Zobacz film: "Gdzie szukać pomocy w przypadku uzależnień i innych problemów psychologicznych?"

Tak narodził się pomysł na stworzenie książki, gdzie znaleźć można by takie informacje. Kilka lat później stworzono specjalną agencję, której zadaniem było zbieranie danych na temat rekordów Guinnessa.

Pierwsze wydanie książki ukazało się 27 sierpnia 1955 roku pod tytułem "The Guinness Book of Records" (ang. "Księga rekordów Guinnessa"). Pozycja miała 198 stron i była najlepiej sprzedającą się książką w okresie Świąt Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii.

Od tamtej pory Księga Rekordów Guinnessa jest rozpoznawana na całym świecie. Co ważne jest to lider w zbieraniu danych na temat rekordów.

Rekordy Guinessa – Polska

Pierwsza edycja Księgi Rekordów Guinnessa pojawiła się w Polsce w 1991 roku. Książkę o rekordach Guinnessa opublikowało wydawnictwo Reprom. Następne wydanie Księgi Rekordów Guinnessa pojawiło się dopiero 1997 roku. Kolejne księgi były wydawane w latach 1999-2005, a następnie 2010 i 2011 roku. Fani rekordów Guinnessa powinni szukać poszczególnych edycji Księgi Rekordów Guinnessa w internecie.

10 dziwnych rzeczy, które robi twoje ciało, by cię ochronić

Pojęcie mechanizmu obronnego w psychologii zostało wprowadzone przez Zygmunta Freuda. Są to różnorodne metody radzenia sobie z silnymi emocjami i konfliktami...

Rekordy Guinessa – dziwne rekordy

Księga Rekordów Guinnessa jest pełna dziwacznych i kompletnie absurdalnych rekordów Guinnessa. Co ważne pomysłów na interesujące rekordy Guinnessa nie brakuje, a wyobraźnia niektórych ludzi chyba nie ma granic. Wiele osób na świecie uczyniło z bicia rekordów Guinnessa sposób na życie.

Wśród najciekawszych rekordów Guinnessa należy wymienić m.in. tryśnięcie mlekiem z oka na odległość. Takie rekord Guinnessa ustanowił w 2004 roku Ilker Yilmaz. Choć ciężko sobie to wyobrazić pan Yilmaz najpierw wlał sobie mleko do nosa, aby za chwilę wytrysnąć je z oka aż na 279,5 cm. Na razie rekord pozostaje niepobity.

Kolejny niewyobrażalny rekord Guinnessa to największy zjedzony przez człowieka samolot. Rekord ustanowił Michel Lotito. Ten pan jest znany ze zjadania niejadalnych materiałów jak np. żarówki. Ustanowienie tego rekordu Guinnessa zajęło mu dwa lata. Pan Lotito zjadł Cessnę 150.

Kolejny absurdalny rekord Guinnessa to z pozoru śmiertelny skok z dużej wysokości do płytkiego basenu. Rekord Guinnessa ustanowił Darren Taylor, który wyszedł cało z realizacji tego rekordu Guinnessa dzięki doświadczeniu, które nabył jako profesjonalny nurek.

Nie należy zapominać również o najszybszej w świecie muszli klozetowej, który to rekord Guinnessa został ustanowiony przez Colina Furze, czy największej ilości fajerwerków, które zostały odpalone z ciała, który to rekord Guinnessa należy do Toda DeFazio.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Psychologia
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Miłość

~NieradzącaSobie • ostatni post 49 minut temu

1

Pomocni lekarze

Artykuły Psychologia
Psychologia

Niesamowite przygody mopsa Mr. Georgesa

Niesamowite przygody mopsa Mr. Georgesa

Mops niejedno ma imię Mops, którego widzicie na zdjęciu został adoptowany przez pewną bardzo kreatywną parę. Przerabiają oni fotografie swojego pupila i trzeba przyznać, że doskonale im to wychodzi. Pokazują oni psa w różnych stylizacjach, a jednocześnie...

Psychologia

9 korzyści z codziennego śmiechu

9 korzyści z codziennego śmiechu

Dobry humor zwalcza lęki Poczucie humoru zmienia perspektywę postrzegania problemu i w tym tkwi główny sekret tej strategii. Każdy z nas boryka się z jakimiś problemami. To od punktu widzenia w dużym stopniu zależy, czy potraktujemy je w ogóle jako trudność,...

Psychologia

Spokojny sen - galeria

Spokojny sen - galeria

Wypoczynek ma ogromne znaczenie. Powinno się wysypiać każdego dnia, aby przez niedobór snu nie doprowadzać do zbytniego przemęczenia organizmu.

Psychologia

Jak rzucić palenie? (galeria)

Jak rzucić palenie? (galeria)

Chciałabyś rzucić palenie albo opanować swoje łakomstwo? Zapoznaj się z przedstawionymi tutaj wskazówkami, a dowiesz się, jak zerwać z nawykami, które są szkodliwe dla twojego zdrowia. Uwolnij sie od negatywnego wpływu otoczenia Na Uniwersytecie...

Psychologia

Odzyskaj energię w 7 prostych krokach

Odzyskaj energię w 7 prostych krokach

Ćwicz! Może się wydawać, że ćwiczenia wyczerpują nasze zapasy energetyczne, a wiele osób jest „zbyt zmęczonych, żeby ćwiczyć". Jednak w czasie aktywności fizycznej uruchamiany jest szereg procesów, które mobilizują organizm i paradoksalnie stanowią zastrzyk...

Psychologia

Oblicza Starości - poruszająca wystawa, która oswaja ze starością

Oblicza Starości - poruszająca wystawa, która oswaja ze starością

Starość jest piękna Starość niejedno ma oblicze - to właśnie chciałaby udowodnić prof. zw. Małgorzata Garda wraz ze studentami i osobami związanymi z Pracownią Cyfrowej Edycji Obrazu Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu, Uniwersytetu Adama Mickiewicza...

Psychologia

Dlaczego ludzie się rozstają? Kilka rzeczy, które musisz wiedzieć

Dlaczego ludzie się rozstają? Kilka rzeczy, które musisz wiedzieć

Rozstanie Dlaczego ludzie się rozstają? Nie chodzi tylko o wypalenie uczuć. W badaniach psychologicznych jako przyczynę rozstania respondenci najczęściej podają brutalne traktowanie członków rodziny bądź małżonka (to aż 95 proc. wyników). Pozostałe to...

Psychologia

Uzależnienia

Do uzależnień i zachowań nałogowych zalicza się m.in.: alkoholizm, narkomanię, zaburzenia odżywiania, lekomanię, siecioholizm, pracoholizm, nikotynizm, seksoholizm i hazard. Nałogi niszczą człowieka powoli, ale skutecznie. Wyzwolić się od nich jest bardzo...