Trwa ładowanie...

Reporterka dowiedziała się, że ma raka w niecodzienny sposób. Widz wypatrzył symptomy w trakcie relacji na żywo

Avatar placeholder
26.07.2020 09:08
Dziennikarka nie przejmowała się guzkami na szyi
Dziennikarka nie przejmowała się guzkami na szyi (Twitter)

Amerykańska reporterka dowiedziała się, że ma raka, zanim udała się do lekarza. Spostrzegawczy widz wypatrzył u niej charakterystyczne objawy raka tarczycy. Wizyta u lekarza potwierdziła diagnozę.

1. Dowiedziała się, że ma raka

Victoria Price, dziennikarka śledcza stacji WFLA News z Florydy, podzieliła się swoją nietypową historią na Twitterze. Dziennikarka nie miała żadnych objawów chorobowych, czuła się dobrze, pracowała pełną parą. Po jednym z występów na żywo otrzymała jednak niepokojącego e-maila. W treści wiadomości nie było jednak złośliwych uwag od hejtera. Zamiast tego, pewna kobieta zauważyła w trakcie transmisji niewielkie guzki na szyi dziennikarki.

Price przyznaje, że ostatnio zaniedbała swoje zdrowie. Pandemia koronawirusa sprawiła, że dziennikarze mają sporo pracy, dlatego była zaskoczona, że ktoś zdecydował się ją ostrzec.

2. Guz na szyi

Autorka maila ostrzegła ją, że zauważyła u niej na szyi pewne guzki. Kobieta napisała, że ona sama zauważyła u siebie kilka miesięcy temu podobne objawy. Okazało się, że ma raka tarczycy. Dzięki szybkiej diagnozie chorobę udało się opanować.

Zobacz film: "Chora tarczyca, a problemy skórne. Zobacz, na co zwrócić uwagę"

Ostrzeżenie okazało się zbawieniem. Dziennikarka udała się do lekarza, który… wykrył guzy na tarczycy. Na szczęście zostały odkryte na tyle wcześnie, że można je wyciąć. Nie będzie konieczności stosowania chemioterapii. Można powiedzieć, że e-mail od fanki uratował jej życie.

3. Rak tarczycy

Guzki tarczycy nie zawsze oznaczają, że dana osoba ma nowotwór o charakterze złośliwym. Najważniejsze jednak jest to, żeby profilaktycznie poddawać się badaniom oraz po wykryciu obserwować guzki tarczycy.

Łagodne guzy tarczycy to najczęściej:

  • wole guzkowe nietoksyczne – ten rodzaj zmiany najczęściej jest nieaktywny hormonalnie;
  • wole guzkowe toksyczne (choroba Plummera) – zmiana ta rośnie w sposób stopniowy i w pewnym momencie staje się czynna hormonalnie. Daje objawy nadczynności tarczycy;
  • guzek autonomiczny – może nie dawać żadnych objawów lub być przyczyną nadczynności tarczycy.

Guzki tarczycy w postaci wola inaczej określa się jako mnogie. Takie guzki tarczycy wcale nie muszą być niebezpieczne, jeśli wytwarzają właściwą ilość hormonów. Zdarza się jednak tak, że praca tarczycy jest niewłaściwa w postaci nadczynności. W takim wypadku guzki tarczycy, czyli wole, określa się jako toksyczne.

Objawy nie są charakterystyczne. Mogą pojawić się zawroty głowy, które zdarzają się przecież przy różnego rodzaju dolegliwościach. Czasami dana osoba uskarża się na bóle w okolicach klatki piersiowej lub też na zaburzenia rytmu serca.

Guzki tarczycy można wykryć dzięki badaniu USG, nawet wtedy, gdy są one jeszcze mało rozwinięte.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze