Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Lek. Izabela Lenartowicz

Rewitalizacja skóry

Avatar placeholder
26.01.2017 10:56
Rewitalizacja skóry
Rewitalizacja skóry

Rewitalizacja skóry zapewni skuteczne nawilżenie skóry i jej odżywienie. Kiedy twoja cera staje się ziemista, brakuje jej jędrności i jest przesuszona, to znak, że musisz o nią zadbać. Problemy ze skórą zaczynają się, gdy wystawiasz ją na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Dodatkowo na jej stan wpływa codzienny stres, zmęczenie i niedotlenienie. Dermatologia estetyczna dba o dostarczenie skórze substancji odżywczych, takich jak witaminy, minerały i aminokwasy.

spis treści

1. Wskazania do zabiegów rewitalizacji

Która kobieta nie marzy o odmłodzeniu skóry? Dermatologia estetyczna zalecana jest osobom, których cera traci jędrność i wiotkość. Skóra na twarzy uważana jest za wizytówkę kobiety i to na niej, niestety, najlepiej widać oznaki zmęczenia, przepracowania i stresu. Kobiety, które palą papierosy mają charakterystyczną ziemistą cerę, jest to wynikiem niedotlenienia i niedożywienia skóry. Na odmładzanie skóry decydują się też kobiety, które urodziły dziecko i nie czują się tak atrakcyjnie jak przed ciążą.

Zabiegi rewitalizacji dostarczają skórze witamin, minerałów, aminokwasów, aktywnych koenzymów i kwasów nukleinowych. Substancje odżywcze przywracają cerze witalność i odpowiedni poziom nawilżenia. Rewitalizacja skóry jest szczególnie wskazana w okresie letnim, kiedy wystawiamy ją na działanie promieni słonecznych. Pod wpływem opalania skóra traci nawilżenie i blask. Zabiegi dermatologii estetycznej pomagają zmniejszyć siateczkę zmarszczek i podtrzymać efekty operacji liftingującej.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

2. Techniki i efekty rewitalizacji skóry

Rewitalizacji najlepiej poddać twarz, szyję, dekolt i dłonie. Dermatologia estetyczna wykorzystuje różne techniki rewitalizacji skóry, wśród nich znajdziemy:

  • mikrodermabrazję – dla skóry łojotokowej z rozszerzonymi porami, na blizny i przebarwienia pozapalne, dla skóry dekoltu i rąk;
  • peeling chemiczny twarzy – dla skóry twarzy, szyi, dekoltu i rąk;
  • peeling kawitacyjny– dla skóry nadreaktywnej z przebarwieniami;
  • mezoterapię – dla skóry twarzy, szyi, dekoltu i rąk;
  • ultradźwieki – regeneruje skórę zniszczoną i zwiotczałą;
  • jonoforezę;
  • thermolifting;
  • IPL;
  • kwas hialuronowy.

Jakie są efekty odmładzania skóry? Mikrodermabrazja w połączeniu z mezoterapią usuwa warstwę rogową naskórka, dostarcza składników odżywczych i tlenu, stymuluje krążenie krwi i pobudza syntezę elastyny i kolagenu. Peeling kawitacyjny wraz z mezoterapią wygładza skórę, rozjaśnia przebarwienia i oczyszcza naskórek za pomocą ultradźwieków. Peelingi chemiczne stosowane z mezoterapią zwiększają elastyczność i nawilżenie, a także spłycają zmarszczki. Natomiast mikrodermabrazja i peeling chemiczny redukują zmarszczki, złuszczają warstwę rogową naskórka i rozjaśniają skórę.

W skrócie, rewitalizacja skóry obejmuje:

  • polepszenie kondycji skóry,
  • ujędrnienie,
  • rozjaśnienie koloru skóry,
  • naciągnięcie skóry i poprawę jej napięcia,
  • likwidację drobnych zmarszczek i spłycenie głębszych.

Rewitalizacja skóry jest stosunkowo kosztowna, ale jej efekty osłodzą gorycz wysokich rachunków. Zabiegi dla skóry pomagają uporać się z wieloma problemami skóry. Mimo iż nie zatrzymają upływu czasu, pomogą spłycić zmarszczki, ujędrnić skórę i poprawić koloryt oraz napięcie skóry.

Oceń jakość naszego artykułu: Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
12345
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze