Trwa ładowanie...

Sposoby na zapobieganie chorobom serca z różnych stron świata (WIDEO)

Zobacz film: "Sposoby na zapobieganie chorobom serca z różnych stron świata"

Choroby serca to coraz poważniejszy problem nie tylko w Polsce, ale w wielu krajach świata. Coraz więcej ludzi cierpi na zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie czy chorobę niedokrwienną serca. Coraz powszechniejszym problemem jest również zawał serca, który niekiedy może zakończyć się tragicznie.

Są jednak kraje, w których choroby serca są zdecydowanie mniejszym problemem niż w innych. Mieszkańcy Francji, Japonii i Korei mają najmniejszy wskaźnik chorób serca na świecie. Co robią, by im zapobiegać? Przyjrzeliśmy się ich nawykom żywieniowym i nie tylko i okazuje się, że wystarczy kilka prostych nawyków, by zapobiec chorobom serca, a przecież każdy chce, by serce jego i jego bliskich było sprawne jak najdłużej.

W materiale wideo prezentujemy sposoby, dzięki którym mieszkańcy tych trzech krajów mają zdrowe serca. Kluczem jest tu między innymi zdrowe jedzenie - ryby, sushi, kimchi czy zielona herbata, ale również picie czerwonego wina oraz regularne ćwiczenia fizyczne. Ważne jest też obniżenie poziomu stresu, w jakim funkcjonujemy na co dzień oraz zmniejszenie poziomu naszego cholesterolu.

To tylko niektóre przykłady sposobów, dzięki którym mieszkańcy Francji, Japonii i Korei rzadziej zapadają na choroby serca. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo, z którego dowiecie się w jaki sposób zapobiegać tym chorobom, a okazuje się, że droga do tego może być bardzo prosta.

Zobacz, co wiesz na temat chorób:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.