Trwa ładowanie...

To, w jakiej pozycji śpisz, może wpływać na twoje zarobki

Terapeutka ds. snu Christabel Majendie postanowiła zbadać czy pozycja, w jakiej śpimy, może wpływać na sukcesy w życiu zawodowym. W tym celu przebadała 5 tys. brytyjskich pracowników. W ankiecie pytała o ich zarobki i ulubione ułożenie w czasie snu.

1. Badania na temat snu

Brytyjka przeprowadziła badania na temat nurtującego ją pytania wśród 5 tys. pracowników. Chciała dowiedzieć się, czy istnieje zależność między pozycją, w jakiej śpimy a zarobkami. Wyniki wykazały, że 29 proc. osób zarabiających więcej niż 54 tys. funtów rocznie (ok. 260 tys. zł rocznie) woli spać w pozycji nazwanej przez badaczkę "swobodnym spadaniem" (ręce i nogi są swobodnie rozłożone).

Pozycje snu
Pozycje snu (GettyImages)

Zobacz film: "Koszmary senne mogą być objawem choroby"

Z drugiej strony, osoby zarabiające mniej zaznaczyły, że preferują pozycję embrionalną (pozycja na boku, nogi podciągnięte). Jest to również 29 proc. wszystkich osób zarabiających mniej niż 54 tys. funtów rocznie.

"Słaba jakość snu wiąże się ze zmniejszoną wydajnością w ciągu dnia, także w życiu zawodowym. Podczas snu ważne jest, aby czuć się komfortowo, więc warto zastanowić się nad wyborem materaca i pościeli. Śpijmy też w wygodnej dla siebie pozycji" – mówi Christabel Majendie.

2. Pozycja snu a zarobki

Kobieta przedstawiła badanym kilka pozycji, a następnie poprosiła o wskazanie tej, w której najlepiej im się śpi. Ankietowani byli pytani również o zarobki oraz długość i jakość snu.

Pozycje snu
Pozycje snu (Gettyimages)

Badania wykazały, że osoby lepiej zarabiające przesypiają każdej nocy średnio 6 godzin i 58 minut. Jest to o 22 minuty więcej niż pracownicy o niższych dochodach, którzy śpią średnio 6 godzin i 36 minut w ciągu nocy.

Pozycje snu
Pozycje snu (GettyImages)

Lepiej zarabiający ankietowani jako najchętniej wybierane pozycje do snu wskazywali: swobodne spadanie (29 proc.), żołnierz (23 proc.), pozycja embrionalna (21 proc.), przytulanie poduszki (13 proc.), myśliciel (9 proc.), rozgwiazda (2 proc.), astronom (2 proc.), kłoda (1 proc.).

Z kolei wśród słabiej zarabiających ranking przedstawiał się następująco: pozycja embrionalna (29 proc.), przytulanie poduszki (24 proc.), swobodne spadanie (14 proc.), myśliciel (13 proc.), żołnierz (10 proc.), rozgwiazda (5 proc.), kłoda (3 proc.), astronom (2 proc.).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza