Trwa ładowanie...

Wstrząsające! Tak wygląda miejsce pracy ratowników medycznych!

Walki o godziwą zapłatę za wykonaną pracę ciąg dalszy. Kilka dni temu, kiedy media społecznościowe obiegły informacje dotyczące zarobków ratowników medycznych, internet zawrzał. Część użytkowników twierdziła, że to praca jak każda inna, a 2 tys. zł to pensja, za którą musi przeżyć większość z nas. Inni natomiast byli w szoku, że ratowanie życia jest tak słabo opłacane. Teraz w sieci pojawiły się wstrząsające zdjęcia dokumentujące codzienność ratowników – tak wygląda ich miejsce pracy!

Zobacz film: "Mówią o nich: lekarze gorszego sortu"

Zdjęcie pracy ratowników medycznych wywołało szok
Zdjęcie pracy ratowników medycznych wywołało szok (Facebook.com)

Ciasne, brudne karetki, zakrwawione podłogi i nosze to codzienność każdego ratownika medycznego. Kiedy chodzi o ludzkie życie, nie ma czasu na zastanawianie się, gdzie wyrzucić zużyty opatrunek czy wytrzeć krew tryskającą z rannego pacjenta. Jednak te zdjęcia szokują. Za 2 tys. zł miesięcznie brud, bałagan i wszechobecna krew nie wydają się odpowiednimi warunkami pracy.

Czy wiesz, kiedy możesz wezwać pogotowie?
Czy wiesz, kiedy możesz wezwać pogotowie? [4 zdjęcia]

Piaseczno. Dyspozytor odbiera dramatyczne wołanie o pomoc. Pacjent przechodzi zawał serca, przestaje...

zobacz galerię

"Tak wygląda miejsce, gdzie ratownicy medyczni walczą o Twoje życie! Udostępniajmy, niech jak najwięcej ludzi się dowie, jak wygląda miejsce naszej pracy, jak wygląda walka o 2000zł/miesięcznie" - napisali w poście ratownicy.

Praca ratowników medycznych jest bardzo trudna i wymagająca
Praca ratowników medycznych jest bardzo trudna i wymagająca (Facebook.com)

Przypomnijmy, że od kilku dni trwa protest, w trakcie którego ratownicy walczą o podniesienie płac. W ramach tego protestu do wszystkich potrzebujących pacjentów jeżdżą na sygnale.

Zobacz także

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.