Trwa ładowanie...

Zabawki do kąpieli

Zabawa podczas kąpieli dla malucha powinny być wyprodukowane z tworzyw przeznaczonych do bezpiecznego użytkowania przez małe dzieci. Dlatego na opakowaniach zawsze szukaj informacji o przeznaczeniu ze względu na wiek dziecka. Kąpiel dziecka z dodatkowymi gadżetami nie tylko uprzyjemni samą kąpiel , ale również pozytywnie wpłynie na prawidłowy rozwój dziecka – zarówno motoryczny, jak i poznawczy. Pływająca gumowa kaczuszka czy kolorowe krążki pływające na wodzie rozwiną ciekawość malucha i usprawnią motorykę jego rączek, kiedy zechce złapać unoszoną przez wodę zabawkę.

1. Zabawki do kąpieli dla dzieci W czasie kąpieli dziecka możesz wspomagać jego rozwój poznawczy i motoryczny, a także koordynację oko-ręka. Służą do tego na przykład:

Zabawki do kąpieli
Zabawki do kąpieli

Zabawki do wanny ułatwiają umycie dziecka, przyciągając jego uwagę, dzięki czemu nie marudzi podczas

zobacz galerię
  • specjalne książeczki do kąpieli dla dzieci – to świetne edukacyjne zabawki do wody. Są one wodoodporne, zmieniają kolor pod wpływem wody i jej temperatury, wydają różne, fascynujące dla bobasa dźwięki;
  • interaktywne siedzonka do wanny dla dziecka – ułatwiają dziecku zachowanie równowagi, co zwiększa bezpieczeństwo dziecka w kąpieli, a równocześnie służą jako zabawka;
  • gumowe zabawki do kąpieli – tutaj ogranicza cię tylko wyobraźnia. Unoszące się na wodzie gumowe zabawki dla dziecka mają różne kształty i wydają różne dźwięki, zachęcające dziecko do zabawy. Możesz wybrać klasyczną kaczuszkę, ale także różne inne zwierzątka: owady, dinozaury, rybki, czy nawet samochodziki i helikoptery.

Zobacz film: "Przekarmianie dzieci"

Na rynku dostępne są również tzw. kreatywne zestawy do zabawy w kąpieli, przeznaczone dla dzieci od trzeciego roku życia. Niektóre zawierają np. markery, kredki i farbki. Wszystkie są bezpieczne dla skóry dziecka i łatwo zmywalne. Farby zmywają się z ciała za pomocą mydła, a z ubranek dziecka w zwykłym praniu. Jeszcze inne zestawy mają w swoim składzie mydlaną modelinę, gąbkę w kształcie kaczki i foremki do nadawania masie modeliny różnych kształtów.

Czasami w zestawach do kąpieli znajdują się różnokolorowe mydełka dla dzieci: różowe, niebieskie, żółte itd. Jeszcze inną propozycją dla dzieci, by urozmaicić kąpiel, jest multikredka do rysowania po wannie i kafelkach – całkowicie bezpieczna i łatwa do zmycia. W zestawie jest również praktyczna kosmetyczka ze sznureczkiem do zawieszenia i siatkowym dnem, umożliwiającym ociekanie z wody. Zainteresuj się także specjalnymi kolorowymi kulkami musującymi do kąpieli dla dzieci, które nadają wodzie w wannie różnokolorowe barwy, wzmagają powstawanie kolorowej piany, a przy tym ładnie pachną.

2. Inne akcesoria do kąpieli dla dzieci Wyposażenie łazienki w kilka przydatnych akcesoriów może nie tylko uprzyjemnić

kąpiel dziecka , ale także sprawić, że będzie ono w niej bezpieczniejsze. Możesz wykorzystać do tego:

  • maty antypoślizgowe – to podstawowy przedmiot, przydatny dla wszystkich dbających o bezpieczeństwo dziecka mam. Wszyscy wiemy, jak śliskie może być dno wanny. Aby uniknąć nieszczęścia, lepiej mieć taką gumową matę w wannie, w której kąpiemy dziecko;
  • akcesoria kąpielowe osłaniające twarz dziecka od szamponu i wody. Mogą się przydać, jeśli maluch jest szczególnie wyczulony na wlewanie się wody do oczu;
  • delikatne myjki – pamiętaj, że skóra dziecka jest bardzo delikatna, zamiast szorstkich gąbek używaj myjek. Pamiętaj także o higienie myjek – pierz je lub wyrzucaj po dłuższym czasie użycia.

Zabawki do wanny ułatwiają umycie dziecka, przyciągając jego uwagę. Zajmuje się ono zabawą i nie marudzi podczas kąpania. Dodatkową zaletą zabawek edukacyjnych jest ich wpływ na rozwój dziecka.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza