Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Lek. Izabela Lenartowicz

Zabiegi laserowe

Avatar placeholder
01.04.2016 10:29
Zabiegi laserowe
Zabiegi laserowe

Zabiegi laserowe polegają na oddziaływaniu na skórę światłem lasera za pomocą głowicy. Proces nagrzewania tkanki skórnej podlega cały czas kontroli poprzez pomiar impedancji skóry. Efektywność zabiegu zapewnia połączenie impulsowego światła laserowego o długości fali od 440 nm do 1200 nm. Szeroki zakres fal pozwala na idealne dopasowanie się do różnych typów skóry i zmian na skórze. Lasery, dzięki dużej dokładności, nie pozostawiają śladów na skórze.

spis treści

1. Zastosowanie zabiegów laserowych

Zabiegi laserowe mają zastosowanie w:

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Zabieg laserem jest sprawdzony klinicznie i nie zagraża zdrowiu. Laser posiada chłodzenie oraz kontroluje nagrzewanie skóry. Dzięki temu nie dochodzi do oparzeń ani powstania blizn. Po zabiegu laserowym na twarzy nie występują zaczerwienienie oraz inne skutki uboczne uniemożliwiające normalne funkcjonowanie.

2. Zabiegi laserowe na twarz

Zabieg laserowy polega na regeneracji i odmładzaniu skóry. Fotoodmładzanie to proces niwelujący drobne oznaki starzenia się skóry. Poprawia koloryt, napięcie, przywraca skórze blask oraz usuwa zmęczony wygląd wywołany szkodliwymi czynnikami środowiska i wiekiem. Odmładzanie skóry pobudza naturalne wytwarzanie kolagenu oraz elastyny. Można wykonać je w każdej porze roku, a po zabiegu laserem można od razu wrócić do codziennej aktywności.

Laser jest skuteczny w leczeniu trądziku. Światło powoduje szybkie gojenie się ran, zamykanie naczyń oraz zapobiega powstawaniu nowych. Zabieg na trądzik ma właściwości bakteriobójcze i odkażające. W trakcie kuracji dochodzi do zmniejszenia się śladów oraz blizn potrądzikowych. Wiązka lasera wnika w głąb skóry i działa na gruczoły łojowe, ograniczając produkcję sebum. Terapia laserowa można być stosowana samodzielnie lub w trakcie leczenia farmakologicznego. Laseroterapia może być skuteczna w pielęgnacji cery łojotokowej i skłonnej do zmian trądzikowych.

3. Depilacja laserowa

Zabieg ten jest wykonywany laserem typu IPL – jeden z najnowocześniejszych na rynku. Depilację laserową stosuje się dla:

  • pozbycia się włosów pojawiających się na skórze z powodu zaburzeń endokrynologicznych,
  • celów kosmetycznych,
  • pozbycia się objawów wrastania włosów po innych metodach depilacji,
  • mężczyzn w przypadku nadwrażliwości skóry po goleniu.

System IPL jest pomocny w leczeniu znamion naczyniowych, rumieni. Likwiduje przebarwienia związane z wiekiem, piegi oraz inne typy zmian skórnych. Wysyła światło absorbowane przez barwnik w komórkach skóry, w wyniku czego dochodzi do zniszczenia komórek z jego nadmierną ilością, a tym samym do znikania przebarwień. Usuwanie włosów jest zazwyczaj permanentne. W związku z cyklem wzrostu włosów zabieg należy powtórzyć kilkakrotnie.

Wszystkie metody laserowe działają na identycznych zasadach – w oparciu o pewną, wąską częstotliwość fal. Umożliwia to selektywne oddziaływanie na określone struktury na skórze, jednocześnie zmniejszając ilość efektów ubocznych.

Następny artykuł: Laser frakcyjny
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze