Zamknięto postępowanie w sprawie używania przemocy przez Brada Pitta wobec swoich dzieci

Telewizja CNN poinformowała, że zostało zamknięte postępowanie w sprawie użycia przemocy fizycznej przez Brada Pitta w stosunku do dziecka.

Postępowanie dotyczyło niedawnego incydentu z udziałem aktora i jego najstarszego syna Maddoxa, do którego miało dojść na lotnisku. Według świadków aktor miał się pokłócić z synem, a podczas ostrej wymiany słów miało dojść do szarpaniny.

Pitt podszedł do sprawy bardzo poważnie i współpracował z policją na każdym etapie postępowania. W jego trakcie cały czas zapewniał i tłumaczył, że nigdy nie stosował przemocy fizycznej wobec dzieci. Incydent na lotnisku był powodem złożenia pozwu rozwodowego przez jego żonę Angelinę Jolie, jednak nawet ona nie chciała rozgłosu całej sprawy i obawiała się negatywnego wpływu całej afery na ich rodzinę.

Brad Pitt i Angelina Jolie są bliscy porozumienia w kwestii opieki nad dziećmi
Brad Pitt i Angelina Jolie są bliscy porozumienia w kwestii opieki nad dziećmi (Shutterstock)

Jolie złożyła pozew rozwodowy 20 września. Swoje postępowanie tłumaczyła wówczas ogromnymi różnicami, których nie są w stanie z Bradem pogodzić. W tamtym czasie aktorka chciała uzyskać pełną opiekę nad dziećmi. Jednocześnie Angelina postanowiła ograniczyć kontakty Brada z dziećmi i oskarżyła go wówczas o przemoc fizyczną i psychiczną, nad ich najstarszym synem Maddoxem.

Na początku października Wydział do spraw Dzieci i Rodziny, który zajął się sprawą, przyznał aktorce prawo do opieki. Porozumienie, do którego doszło ostatnio między aktorami, jedynie podtrzymuje te postanowienia. Wcześniej aktor zapewniał, że będzie walczył o wspólną opiekę nad dziećmi.

Brad Pitt wnioskował w sądzie o wspólną opiekę nad dziećmi, jednak Angelina się nie zgodziła. Aktorka uważa, że Brad musi wykonać najpierw dużą pracę nad sobą i wyzwolić się z nałogów, w które wpadł. Jolie dba przede wszystkim o zdrowie i bezpieczeństwo swoich dzieci, dlatego Brad może się spotykać z dziećmi tylko w obecności pracownika opieki społecznej.

ZOBACZ TAKŻE:

W oświadczeniu prawnicy Jolie stwierdzają, że to pracownicy opieki społecznej odpowiadają za aktualny kompromis w kwestii opieki nad dziećmi i podpisanie w tej sprawie umowy. Według niej dziećmi ma opiekować się matka, a ojciec może się z nimi widywać jedynie pod nadzorem terapeuty. Jednocześnie prawnicy zaznaczają, że nie mogą podać więcej szczegółów tej delikatnej sytuacji, ale obu stronom w tym konflikcie zależy na jego szybkim rozwiązaniu.

Gwiazdorska para liczy na to, że prasa uszanuje prywatność ich rodziny w tym trudnym dla niej czasie.

Według Entertainment Tonight wiele wskazuje na to, że umowa między aktorami jest bezterminowa i stanowi dodatkowy dokument do kompromisu wypracowanego z udziałem Wydziału do spraw Dzieci i Rodziny. W dalszej perspektywie wydział ma pomóc parze dojść do porozumienia na stałe.

Anonimowe źródło podaje również, że aktorzy ustalili to wszystko między sobą. Dzięki temu, że ustalenia mają charakter bezterminowy to, to kiedy ustalenia zostaną zmienione, zależy tylko od nich.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy