Trwa ładowanie...

Benzacne wycofany z obrotu

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu z obrotu dwóch serii leku Benzacne. Preparat stosowany jest przy leczeniu trądziku.

Zobacz film: "Maseczka na wypryski"

1. Benzacne - wycofanie z obrotu

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję na podstawie informacji od podmiotu odpowiedzialnego za dystrybucję leku w Polsce. Chodzi o otrzymanie wyników poza specyfikacją w zakresie parametrów dotyczących wyglądu żelu i zawartości substancji czynnej. Przyczyną takiego stanu jest wada opakowania bezpośredniego.

Serie leku Bezacne 50 mg/g, żel wycofane z obrotu:

  • seria: 384398, data ważności: 04.2019,
  • seria: 399029, data ważności: 10.2019

Podmiotem odpowiedzialnym jest Takeda Pharma Sp. z o.o

2. Benzacne – lek przeciwtrądzikowy

Benzacne to lek przeciwtrądzikowy w postaci żelu, przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę. Substancja czynna zawarta w preparacie wnika do warstwy rogowej naskórka i hamuje rozwój bakterii beztlenowych, przez co wspomaga walkę z trądzkiem.

Działa też złuszczająco i zmniejsza liczbę zaskórników.

Leku nie mogą stosować osoby uczulone na substancję czynną lub składniki pomocnicze. Przeciwwskazaniem jest też egzema, przewlekłe zapalenie skóry i oparzenia (także oparzenia słoneczne).

Decyzja GIF ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.