Trwa ładowanie...

Benzacne wycofany z obrotu

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu z obrotu dwóch serii leku Benzacne. Preparat stosowany jest przy leczeniu trądziku.

1. Benzacne - wycofanie z obrotu

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję na podstawie informacji od podmiotu odpowiedzialnego za dystrybucję leku w Polsce. Chodzi o otrzymanie wyników poza specyfikacją w zakresie parametrów dotyczących wyglądu żelu i zawartości substancji czynnej. Przyczyną takiego stanu jest wada opakowania bezpośredniego.

Serie leku Bezacne 50 mg/g, żel wycofane z obrotu:

Zobacz film: "Maseczka na wypryski"
  • seria: 384398, data ważności: 04.2019,
  • seria: 399029, data ważności: 10.2019

Podmiotem odpowiedzialnym jest Takeda Pharma Sp. z o.o

2. Benzacne – lek przeciwtrądzikowy

Benzacne to lek przeciwtrądzikowy w postaci żelu, przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę. Substancja czynna zawarta w preparacie wnika do warstwy rogowej naskórka i hamuje rozwój bakterii beztlenowych, przez co wspomaga walkę z trądzkiem.

Działa też złuszczająco i zmniejsza liczbę zaskórników.

Leku nie mogą stosować osoby uczulone na substancję czynną lub składniki pomocnicze. Przeciwwskazaniem jest też egzema, przewlekłe zapalenie skóry i oparzenia (także oparzenia słoneczne).

Decyzja GIF ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza