Jak wykorzystać media społecznościowe do poprawy świadczonej opieki?

Na całym świecie, użytkownicy mediów społecznościowych zostawiają w sieci różne wskazówki dotyczące swojego sposobu życia i nawyków. Pod przewodnictwem Rainy Merchant, naukowcy i lekarze z Uniwersytetu Pensylwania znaleźli sposób na wydobycie tych wskazówek, aby odkryć, co dolega danej osobie i znaleźć najlepszy sposób, aby ją leczyć.

Merchant została wiceprezesem Systemu Zdrowia Uniwersytetu Pensylwania i dyrektorem nowo utworzonego Centrum Medycyny Cyfrowego Zdrowia Uniwersytetu Pensylwania.

"Łączność i innowacje są głównymi elementami planu strategicznego medycyny Uniwersytetu Pensylwania, a duży i rosnący odsetek pacjentów jest związana ze światem cyfrowym" - powiedział Ralph W. Muller, prezes Systemu Zdrowia Uniwersytetu Pensylwania.

Wyjaśnia on, że wizjonerskie badania dr Merchant są wykorzystane dla wzmocnienia zaangażowania mediów społecznościowych w diagnostykę chorób, aby zmienić sposób dostarczania opieki zdrowotnej.

Centrum Cyfrowego Zdrowia zostało stworzone na bazie Laboratorium Mediów Społecznościowych Uniwersytetu Pensylwania, które było kierowane przez Merchant od roku 2013. Kontynuacja jej pracy w całej uczelni - z Wharton, Annenberg oraz Szkołą Inżynierii i Nauki Stosowanej - stworzyła strategię i proces systematycznej oceny, jak portale społecznościowe mogą wpływać na zdrowie ludzi i rozwijać nowe metody, które lekarze mogą wykorzystać, aby poprawić świadczenie usług służby zdrowia za pośrednictwem tych kanałów.

Merchant rozpoczęła swoją karierę naukową w medycynie ratunkowej, koncentrując się na zatrzymaniu akcji serca. W 2012 roku poprowadziła MyHeartMap Challenge, konkurs polegający na zbieraniu informacji w większej grupie osób lub społeczności.

W jego ramach poproszono mieszkańców Filadelfii, aby udali się do swoich społeczności w celu identyfikacji, fotografowania i przedstawiania rozmieszczenia ratujących życie zautomatyzowanych zewnętrznych defibrylatorów (AED).

5 chorób, które są często źle diagnozowane

Niektóre choroby są łatwe do zdiagnozowania w oparciu o objawy lub badania. Jednak istnieje sporo przypadłości, które potrafią świetnie „podszyć się” pod...

Wykorzystując dane zebrane od uczestników konkursu, zespół Merchant stworzył aplikację mobilną, która lokalizuje AED na terenie miasta, dając dostęp do tych informacji w zasięgu ręki przechodniów, którzy mogą działać szybko, aby uratować życie, gdy dojdzie do zatrzymania akcji serca u kogoś w ich otoczeniu.

Merchant opisuje badania jej zespołu jako sondowanie "społeczną mediomą" - sposób grupowego opisywania ludzi lub grup na podstawie ich danych cyfrowych połączonych z ich danymi z dokumentacji zdrowotnej.

Do tej pory jej prace wykazały dużą wartość badania informacji zawartych w Yelp (amerykańskiego agregatora opinii) na temat doświadczeń pacjentów w szpitalach, określając, w jaki sposób media społecznościowe mogą zostać wykorzystane do zachowania gotowości i odpowiedniego reagowania oraz pokazano, że informacje przedstawione przez pacjentów na ich kontach na Facebooku mogą być w połączeniu z elektroniczną dokumentacją medyczną wykorzystane w celu uzyskania nowych pomocnych informacji na temat ich stanu zdrowia.

Nowe obszary badań na rzecz Centrum Zdrowia Cyfrowego obejmują identyfikację czynników związanych z depresją i otyłością, a także na analizowaniu mediów społecznych w celu śledzenia zmian językowych, które mogą być związane z chorobą Alzheimera lub innymi rodzajami zaburzeń poznawczych.

Marta Pawlak, 10 miesięcy temu

Zdrowie

Komentarze

Pomocni lekarze

Artykuły Newsy - zdrowie
Kuchnia i gotowanie

Chlebek chmurka - jest zdrowy i nie zawiera węglowodanów

Chlebek chmurka - jest zdrowy i nie zawiera węglowodanów

mogą go spożywać zarówno osoby będące na diecie niskowęglowodanowej, bezglutenowej czy paleo. W ciągu ostatnich kilku tygodni chleb opanował media (...) społecznościowe. Chwalą go nie tylko osoby dbające o zdrowy styl...

Zaburzenia odżywiania

Jakie nawyki mają politycy? Przyjrzeliśmy się kilku z nich

Jakie nawyki mają politycy? Przyjrzeliśmy się kilku z nich

. W 2016 roku media społecznościowe obiegło zdjęcie, na którym Donald Trump, siedząc na pokładzie samolotu, je smażonego kurczaka. Przed nim stoi kubełek (...) . Na następnym slajdzie obejrzysz WIDEO. Przeczytaj także:...

Relacje

Tajemnice selfie

Tajemnice selfie

Co mówi o nas selfie? Właściwie to po co ludzie robią sobie selfie? Żyjemy w świecie mediów społecznościowych, gdzie każdy chce pochwalić (...) . Rozwój social media jest nazywany „niebem dla narcyzów". Powodem jest to,...

Stres

18 niezawodnych metod, które pomogą ci zwalczyć stres

18 niezawodnych metod, które pomogą ci zwalczyć stres

największe zagrożenie stanowią dla nas ****media społecznościowe****, za pośrednictwem których mamy dostęp do ogromnej liczby negatywnych informacji (...) się m.in. na umiejętnym kontrolowaniu oddechu, medytacji i rozciąganiu....

Pozycja stojąca

Pozycja stojąca - ilustracja

Pozycja stojąca - ilustracja

Partner jest w pozycji stojącej, kobieta oplata nogi wokół jego bioder. Do podparcia można wykorzystać ścianę lub mebel.