Trwa ładowanie...

Czy guzek na oku mężczyzny to zmiana nowotworowa? (WIDEO)

Zobacz film: "Czy guzek na powiece jest groźny?"

-Kolejnym pacjentem jest 20-letni Jordan Harrison, martwi go tajemniczy guzek.

-Od roku mam ten guzek na oku, martwi mnie to, bo miałem już usuwana bardzo bolesna narośl z okolicy biodra i był to stan przedrakowy. Boję się że z tym guzkiem będzie podobnie.

-Jak to się zaczęło?

-Po prostu się pojawił, często miewam wypryski na twarzy.

-Czy jest bolesny?

-Nie, ale przeszkadza mi patrzenie na niego.

-Muszę zajrzeć pod górną powiekę, będę ci mówił co robię. Czasem używam do tego wyprostowanego spinacza, ale dziś musi nam wystarczyć wsuwka. Podtrzymamy nia powiekę i wtedy spojrzysz w dół.

-Gdy pojawia się zmiana na górze powieki zastanawiamy się czy występuje również pod nią, żeby sprawdzić trzeba odwinąć powiekę. W tym celu należy ją ucisnąć na górze, ale trzeba ostrzec pacjenta co się robi. Nie może być zaskoczony, że zbliżasz mu do oka spinacz do papieru. Nie wydaje mi się, żeby ta narośl była czymś poważnym. Wydaje mi się, że jest to jęczmień, taki podskórny guzek. Można go usunąć, warto by zobaczył to okulista.

-Jordan dowiedział się, że guzek na jego powiece nie jest groźny i nie zdecydował się usunąć go chirurgicznie. Jęczmień to rodzaj wrzodu wypełnionego ropą, najczęściej efekt infekcji bakteryjnej oka. Nie jest zaraźliwy, choroba ustępuje samoistnie po kilku dniach lub tygodniach.

Sprawdź także:

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza