Trwa ładowanie...

Dekalog "Dziarskiego Dziadka". Uniwersalny sposób na długowieczność

Avatar placeholder
25.06.2024 15:10
"Dziarski dziadek" miał sposób na długowieczność. Wyznawał jedną zasadę
"Dziarski dziadek" miał sposób na długowieczność. Wyznawał jedną zasadę (East News)

Regularny trening nie tylko dla ciała, ale i umysłu, a do tego uśmiech, rutyna, prostota. To tylko fragment "dekalogu" długowieczności, który Antoni Huczyński znany jako "Dziarski Dziadek" przetestował również na sobie. Był najstarszym polskim youtuberem, który zrobił karierę w sieci będąc już po 90-tce.

spis treści

1. "Dziarski Dziadek"

Antoni Huczyński znany był ze świetnej formy i pozytywnego podejścia do życia. Uwielbiał aktywność fizyczną, w tym jazdę na rowerze. Był dowodem na to, że można dożyć późnych lat, pozostając aktywnym.

Niezwykły senior, który zmarł cztery lata temu był lekarzem weterynarii. Karierę w sieci zrobił będąc już po 90-stce. Najstarszy polski youtuber trzymał się konkretnych zasad i zachęcał innych, by skorzystali z jego recepty. Tym bardziej, że przepis na długowieczność był jasny i prosty.

Swoimi radami dzielił się na kanale "Sposoby dziadka na długowieczność".

2. Dekalog długowieczności

Zobacz film: "Rady na długowieczność od 109-latki"

Antoni Huczyński był jednak aktywny nie tylko na YouTubie. Napisał też książkę "Dziarski Dziadek. Mój sposób na długowieczność" i sam regularnie ćwiczył m.in. w Lesie Kabackim. Z książki pochodzi jego "dekalog" długowieczności, który ma pomóc dożyć późnych lat w dobrej formie. Autorskie rady "Dziarskiego dziadka" są niezwykle proste i uniwersalne.

Wśród nich pojawia się oczywiście aktywność fizyczna, bez której Huczyński nie wyobrażał sobie życia. Podkreślał jednak, że nie chodzi tylko o trening dla ciała, bo ćwiczyc trzeba także umysł.

Twierdził też, że kluczem nie jest na siłę długo żyć, ale o to, by mieć dla kogo żyć i po co. Zaznaczał, że warto nadawać sens każdej chwili w życiu. Nie promował konkretnych diet, ale wyznawał zasadę "im prościej, tym lepiej".

Zwracał uwagę na pozytywny wpływ rutyny na codzienne życie, a także uśmiechu "nawet, kiedy boli". Uważał, że należy być szybszym, niż choroba i dbać o hartowanie organizmu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze