Trwa ładowanie...

Dekalog "Dziarskiego Dziadka". Uniwersalny sposób na długowieczność

Avatar placeholder
Aleksandra Iwańczuk 25.06.2024 15:10
"Dziarski dziadek" miał sposób na długowieczność. Wyznawał jedną zasadę
"Dziarski dziadek" miał sposób na długowieczność. Wyznawał jedną zasadę (East News)

Regularny trening nie tylko dla ciała, ale i umysłu, a do tego uśmiech, rutyna, prostota. To tylko fragment "dekalogu" długowieczności, który Antoni Huczyński znany jako "Dziarski Dziadek" przetestował również na sobie. Był najstarszym polskim youtuberem, który zrobił karierę w sieci będąc już po 90-tce.

spis treści

1. "Dziarski Dziadek"

Antoni Huczyński znany był ze świetnej formy i pozytywnego podejścia do życia. Uwielbiał aktywność fizyczną, w tym jazdę na rowerze. Był dowodem na to, że można dożyć późnych lat, pozostając aktywnym.

Niezwykły senior, który zmarł cztery lata temu był lekarzem weterynarii. Karierę w sieci zrobił będąc już po 90-stce. Najstarszy polski youtuber trzymał się konkretnych zasad i zachęcał innych, by skorzystali z jego recepty. Tym bardziej, że przepis na długowieczność był jasny i prosty.

Zobacz film: "Rak piersi"

Swoimi radami dzielił się na kanale "Sposoby dziadka na długowieczność".

2. Dekalog długowieczności

Antoni Huczyński był jednak aktywny nie tylko na YouTubie. Napisał też książkę "Dziarski Dziadek. Mój sposób na długowieczność" i sam regularnie ćwiczył m.in. w Lesie Kabackim. Z książki pochodzi jego "dekalog" długowieczności, który ma pomóc dożyć późnych lat w dobrej formie. Autorskie rady "Dziarskiego dziadka" są niezwykle proste i uniwersalne.

Wśród nich pojawia się oczywiście aktywność fizyczna, bez której Huczyński nie wyobrażał sobie życia. Podkreślał jednak, że nie chodzi tylko o trening dla ciała, bo ćwiczyc trzeba także umysł.

Twierdził też, że kluczem nie jest na siłę długo żyć, ale o to, by mieć dla kogo żyć i po co. Zaznaczał, że warto nadawać sens każdej chwili w życiu. Nie promował konkretnych diet, ale wyznawał zasadę "im prościej, tym lepiej".

Zwracał uwagę na pozytywny wpływ rutyny na codzienne życie, a także uśmiechu "nawet, kiedy boli". Uważał, że należy być szybszym, niż choroba i dbać o hartowanie organizmu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze