Trwa ładowanie...

Farmaceutka z Gdańska potrzebuje wsparcia w walce z rakiem”

Avatar placeholder
26.09.2022 14:48
Farmaceutka z Gdańska potrzebuje wsparcia w walce z rakiem”
Farmaceutka z Gdańska potrzebuje wsparcia w walce z rakiem” (Materiał Partnera)

Materiał prasowy Nutropharma

Grażyna Arłukowicz ma 57 lat i mieszka w Gdańsku. Z wykształcenia jest farmaceutką i od wielu lat angażuje się w różne akcje profilaktyczne. Regularnie wykonuje badania i zachęca bliskich do dbania o zdrowie. To właśnie dzięki rutynowemu USG wykryto u niej zmianę w wątrobie.

Rak nie wybiera

Grażyna przez całe swoje życie pracowała w branży medycznej. Jak na ironię, zajmowała się guzami wątroby. Po wykonaniu badania USG jamy brzusznej została skierowana na dalszą diagnostykę. Jednak wynik badania histopatologicznego nie pozostawiał złudzeń - rak węwnątrzwątrobowych dróg żółciowych.

“Rak dróg żółciowych jest rzadką postacią raka. Niestety, w momencie rozpoznania większość pacjentów jest już na zaawansowanym etapie choroby. Oznacza to, że choroby takiej nie da się już leczyć chirurgicznie” - mówi Urszula Zienkiewicz z Onkofundacji Alivia.

Na szczęście w przypadku Grażyny, dzięki regularnym badaniom i szybkiemu wykryciu guza, możliwe było jego chirurgiczne usunięcie. Jednak ze względu na szybki progres choroby potrzebny jest jeszcze jeden zabieg - radioembolizacja wątroby. To nowoczesna metoda leczenia, która pozwala na dostarczenie promieniowania bezpośrednio do guza, nie uszkadzając przy tym okolicznych, zdrowych tkanek. Niestety w Polsce nie jest refundowana.

Grażyna zdecydowała się poprosić o pomoc i założyła zbiórkę w Onkofundacji Alivia. Jej celem jest uzbieranie 130 tysięcy złotych. Można ją wesprzeć wpłacając dowolną kwotę: https://onkozbiorka.pl/grazyna-arlukowicz.

„Choroba zmieniła moje życie, jednak mój organizm nie daje za wygraną. Staram się pokazywać innym, że rak to nie wyrok i że po diagnozie można normalnie żyć...” – mówi Grażyna.

Farmacja jest kobietą!

Przekazanie darowizny to nie jedyny sposób, w jaki można pomóc Grażynie. Nutropharma wystartowała z Akcją “ReAKcja” w ramach kampanii “Farmacja jest kobietą”, której celem jest zachęcenie do badań profilaktycznych oraz wsparcie Grażyny!

“Drodzy, farmacja jest kobietą... i wierzymy, że jest nią również siła! Dlatego Nutropharma i Onkoundacja Alivia połączyły siły, by pomóc jednej z naszych farmaceutek, pani Grażynie, w zebraniu środków na leczenie onkologiczne” - czytamy w poście na portalu społecznościowym Facebook.

Zasady są bardzo proste - za 3 000 udostępnień postu mówiącego o akcji, przedstawiciele firmy przekażą 15 000 zł na zbiórkę podopiecznej Onkofundacji Alivia!

Życie bywa bardzo przewrotne. Do tej pory Grażyna pomagała innym dbać o zdrowie, teraz sama potrzebuje pomocy. Dlatego zachęcamy do włączenia się w akcję i udostępnienia postu. Pokażmy, że dobro wraca!

Materiał prasowy Nutropharma

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze