Trwa ładowanie...

GIF wycofuje wszystkie serie 5 leków

Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu wszystkich serii 5 leków wyprodukowanych przez Gentek Lifesciences Pvt. Ltd.

1. Preparaty wycofane z obrotu

GIF poinformował, że preparaty nie spełniały norm jakościowych.

Z dystrybucji wycofano wszystkie serie preparatów:

  • Fenoterol Hydrobromide Injectione 0,5 mg/10 ml w ampułkach
  • Hydroxyzine Hydrochloride Injection USP 100mg/2 ml
  • Thiamine Hydrochloride Injection 50 mg w ampułkach po 2 ml 
  • Etamsylate Injection 125 mg/ml
  • Calcium Glucconate Injection USP 10%

Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

2. Dla ciężarnych i alergików

Fenoterol Hydrobromide Injectione stosuje się w ginekologii i położnictwie w celu zahamowania zbyt silnych skurczów macicy. Podaje się go żeby zapobiec poronieniu lub przedwczesnemu porodowi.

Hydroxyzine Hydrochloride Injection stosowana jest jako środek uspokajający. Ogranicza stany lękowe i napięcia, pomaga też w walce z bezsennością. Wykorzystywana jest również jako środek przeciwdziałający chorobie lokomocyjnej, w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Może być też stosowana jako preparat przeciwhistaminowy - redukuje swędzenie skóry spowodowane reakcją alergiczną.

Thiamine Hydrochloride Injection stosuje się u pacjentów z zaburzeniami metabolicznymi i zaburzeniami mózgu spowodowanymi niedoborem witaminy B1.

Etamsylate Injection ma działanie przeciwkrwotoczne. Skraca czas krwawienia i ogranicza utratę krwi. Stosowany jest po operacjach chirurgicznych przeprowadzanych w okulistyce, ginekologii, stomatologii i otolaryngologii.

Calcium Glucconate Injection to lek wydawany na receptę. Stosuje się go w celu powstrzymania silnych reakcjach alergicznych i różnych stanów zapalnych. Używany jest również w przebiegu gruźlicy, zapalenia wątroby, zatruć i choroby popromiennej.

Leki zostały wyprodukowane przez Gentek Lifesciences Pvt. Ltd. Importerem jest Parafarmacja Sp. z o.o.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza