Trwa ładowanie...

Innowacyjne zabiegi medyczne dzięki środkom z UE

Artykuł sponsorowany Fundusze Europejskie

Wszelkie problemy z kończynami dolnymi, te prozaiczne jak wrastające paznokcie, odciski, kurzajki lub te poważniejsze: haluksy, ostrogi piętowe, płaskostopie, uszkodzenia w obrębie stawów mogą uniemożliwić codzienne funkcjonowanie. – Rok męczyłem się z bolącą piętą. Nie chodziłem nie kulejąc, w pracy zaczęli mi zwracać uwagę – wspomina pan Kazimierz, budowlaniec z Zamościa.

Kazimierz podejrzewał u siebie ostrogę piętową, bo z tą samą przypadłością walczyła jego matka. – Dowiedziałem się, że pomoże mi seria naświetleń. Decyzję odkładałem w czasie, bo te zabiegi muszą być wykonywane w równych odstępach czasu, a ja nie zawsze mogę wyrwać się z pracy. Nie chciałem tracić pieniędzy i nie wybrać całej serii naświetleń – opowiada 45-latek.

Gdy ból był już nie do zniesienia, mężczyzna znalazł w Internecie miejsce, gdzie mógł uzyskać specjalistyczną pomoc. Zapisał się na konsultację do zamojskiego Centrum Diagnostyki i Rehabilitacji Funkcjonalnej STOPY. – Jakież było moje zdziwienie, gdy lekarz ortopeda, zasugerował, że mój ból to nie ostroga, że może to być dyskopatia i dlatego zalecił mi rozszerzenie badań w tym kierunku – mówi.

Prześwietlenia i rezonans magnetyczny potwierdziły dyskopatię kręgów lędźwiowych, które uciskając na rdzeń kręgowy, dawały odczucie nieznośnego bólu w stopie. – Zabieg operacyjny miałem w szpitalu jednego dnia w Centrum STOPY. To jedna z najnowocześniejszych tego typu placówkek w Polsce południowo-wschodniej. Nawet w Lublinie nie mają takiego sprzętu do endoskopowych zabiegów w obszarze kręgosłupa, jak tu u nas w Zamościu. Wszystko się dobrze skończyło, ortopedzi z Zamościa to po prostu mistrzowie – podkreśla Kazimierz.

Zamojskie Centrum Diagnostyki i Rehabilitacji Funkcjonalnej STOPY to nowoczesny ośrodek rehabilitacyjno-ortopedyczny, który świadczy usługi podologiczne, a także wykonuje: artroskopię i badania RTG i USG.

W Centrum, dzięki unijnym funduszom, funkcjonuje tzw. szpital jednego dnia oferujący innowacyjne zabiegi: artroskopię stawów oraz endoskopię kręgosłupa przeprowadzaną najnowocześniejszymi metodami. Z chirurgii jednego dnia korzystają osoby z chorobami układu stawowo-kostnego wymagającymi leczenia operacyjnego. Takie operacje można dziś przeprowadzać w sposób bezpieczny dla okolic operowanego miejsca. Pacjent już po jednej dobie wraca do domu. Jeśli przestrzega zaleceń lekarskich i korzysta z rehabilitacji, może odzyskiwać formę bez stresującego leżenia na oddziale.

Wszystko to dzięki wsparciu Funduszy Europejskich. Środki unijne posłużyły tu m.in. do stworzenia toru wizyjnego z technologią 4K oraz stanowisk z zestawem do endoskopii kręgosłupa, ostrzem do artroskopii, elektronicznym urządzeniem Esmarcha, zestawami narzędziowymi usuwania haluxów czy też do zabiegów chirurgii tzw. małej traumy. Został też zakupiony nowoczesny aparat RTG do śródoperacyjnej diagnostyki, aparat do znieczulania ogólnego i defibrylator szpitalny.

Mieszkańcy Zamościa i całego województwa zyskali unikalne miejsce do bezpiecznego i skutecznego rozwiązywania swoich problemów zdrowotnych. – Takiego miejsca by nie było, gdyby nie wsparcie finansowe z Unii Europejskiej – podkreśla pan Kazimierz.

Lubelskie. Możemy więcej.

Polub, podziel się, polecaj: https://www.facebook.com/LubelskieFunduszeEuropejskie https://www.youtube.com/user/rpolubelskie

Artykuł sponsorowany Fundusze Europejskie
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza