Trwa ładowanie...

Kontroluj przedwczesny wytrysk metodą start/stop!

Przedwczesny wytrysk to problem wielu mężczyzn. Niektórzy z nich decydują się na stosowanie leków lub maści znieczulających. Specjaliści podkreślają jednak, że dla mężczyzny dotkniętego tym zaburzeniem seksualnym korzystniejsze jest kontrolowanie przedwczesnego wytrysku. Polega ono na odczytywaniu sygnałów wysyłanych przez ciało, rozpoznawaniu momentu tuż przed ejakulacją oraz wycofywaniu się z niej. Popularną techniką kontroli wytrysku jest metoda start/stop. Aby zadziałała optymalnie dobrze, należy ćwiczyć regularnie, najlepiej codziennie.

1. Technika kontroli wytrysku start/stop

Zacznij od masturbacji. Pocieraj członek w górę i dół. Jest to najlepsza metoda ćwiczeń, ponieważ jest zbliżona do penetracji pochwy. Podczas masturbacji staraj się nie myśleć o przedwczesnym wytrysku lub o konieczności dłuższego podtrzymania podniecenia. Skup się natomiast na doznaniach odczuwanych w penisie oraz okolicach miednicy. Następnie postaraj się zauważyć łaskotanie poprzedzające ejakulację. Kiedy nauczysz się rozpoznawać to doznanie, zacznij koncentrować się na swoich odczuciach poprzedzających łaskotanie. To właśnie na tym etapie możesz jeszcze zatrzymać wytrysk. Kontynuuj masturbację bez myślenia o problemie z przedwczesnym wytryskiem. Poświęć swoją uwagę doznaniom cielesnym. Powtórz masturbację przynajmniej trzy razy w ciągu kolejnych dni. Gdy będziesz już dobrze zaznajomiony z łaskotaniem przed wytryskiem, zacznij ćwiczenia na poważnie. Podczas kolejnych masturbacji nie fantazjuj ponad miarę, nie stosuj też lubrykantu lub zabawek erotycznych. Skup się na swoich doznaniach, onanizuj się do momentu podniecenia i uzyskania erekcji. Następnie przerwij stymulację na co najmniej 15 sekund i skoncentruj się na opadającym podnieceniu. Zauważ, jak czuje się twój penis i okolice miednicy. Poświęć trochę uwagi również reszcie ciała. Zacznij masturbować się po raz kolejny. Gdy poczujesz, że zbliża sie łaskotanie, przerywaj i po pewnym czasie znów zaczynaj pocierać członka. Ponawiaj stymulację, gdy będziesz panował nad ciałem. Nie przejmuj się, jeśli erekcja zaniknie. Wówczas spędź kilka chwil, fantazjując, ale gdy znów się podniecisz, skoncentruj się na swoich doznaniach. Doprowadź się do momentu łaskotania trzy razy. Później będziesz mógł masturbować się aż do wytrysku. Powtarzaj ćwiczenie codziennie od momentu, gdy podczas jednej sesji uda ci się zatrzymać stymulację sześć razy i znów uzyskać stan podniecenia. Od tego momentu możesz wprowadzić lubrykanty. Pamiętaj, że im więcej wysiłku włożysz w technikę start/stop, tym lepsze wyniki uzyskasz. Na początku możesz mieć trudności z utrzymaniem erekcji, a ćwiczenie może być dość nudne. Jeżeli jednak wytrwasz, zauważysz dwie rzeczy. Czas potrzebny na uzyskanie kontroli nad ciałem skróci się, a czas stymulacji bez potrzeby przerwy wydłuży się. Gdy poczujesz się pewnie, możesz zaprosić partnerkę do ćwiczeń.

Zobacz film: "Jak wywołać orgazm?"

2. Wskazówki podczas nauki kontroli wytrysku

Ćwiczenia będą bardziej efektywne, jeśli weźmiesz pod uwagę następujące wskazówki. Przede wszystkim nie próbuj zatrzymać wytrysku, gdy się już zacznie. Jeśli zwykle masturbujesz się, pocierając miednicą o coś, wypróbuj inną metodę. Podczas treningu znacznie wygodniejsze jest pocieranie penisa dłonią. Na początek warto odbyć kilka sesji, by przyzwyczaić się do innej techniki. Pomocne jest również korzystanie z fantazji erotycznych. Należy jednak pamiętać, by użyć ich tylko do uzyskania podniecenia, a w trakcie ćwiczeń koncentrować się na swoich doznaniach cielesnych. Warto skorzystać także z ćwiczeń mięśni Kegla, które pomagają zwiększyć świadomość własnych reakcji na bodźce seksualne i przydają się w momencie kontrolowania wytrysku.

Technika start/stop jest niezwykle pomocna dla mężczyzn, którzy zmagają się z przedwczesnym wytryskiem. Podczas nauki kontroli swojego ciała należy jednak przygotować się na to, że opanowane już umiejętności mogą zanikać. Dlatego tak ważne jest systematyczne wykonywanie ćwiczeń. Wówczas wszystkie umiejętności utrwalają się.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Następny artykuł: Metody przedłużenia stosunku
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza