Sposoby na wyszczuplenie boczków

Schudnięcie z boczków wymaga redukcji tłuszczu w całym organizmie. W walce z boczkami najważniejsze jest połączenie zasad odpowiedniej diety z ćwiczeniami spalającymi tłuszcz. Ćwiczenia mięśni brzucha wzmacniają mięśnie, ale nie spalają tłuszczu, który je pokrywa. Zatem, jak zgubić brzuch i boczki? Aby to osiągnąć trzeba trochę samozaparcia i czasu, jednak efekt zawsze satysfakcjonuje.

Dieta przy oponce na brzuchu

Dieta odchudzająca powinna:

Zobacz film: "Trening, który poprawi kondycję i pomoże spalić tkankę tłuszczową"

  • ograniczyć spożywanie białego chleba, słodyczy, prostych węglowodanów i tłuszczów nasyconych,
  • wprowadzić do codziennych posiłków chudą wołowinę, pierś z kurczaka, indyka, ryby oraz niskotłuszczowe produkty mleczne,
  • składać się nie tylko ze zdrowych produktów, ale także ze zdrowych przekąsek, zamiast słodyczy warto jeść marchewkę, owoce, np. jabłka czy grejpfruty.

Ćwiczenia na brzuszek

Ćwiczenia ze sprzętem fitness w domu

Ćwiczenia w domu nie muszą być nudne. Wystarczy trochę silnej woli i chęci.

Ćwiczenia na odchudzanie wymagają pewnej różnorodności. Najlepiej jest rozdzielić dwie formy treningu i na przykład jednego dnia biegać , a drugiego skupić się na ćwiczeniach na boczki. Dzięki treningowi siłowemu zwiększy się metabolizm, a to wpłynie na zwiększenie spalania kalorii nawet w trakcie snu.

Ćwiczenia siłowe na ukośne mięśnie brzucha skutecznie zwalczają oponki na brzuchu. Poza tymi ćwiczeniami warto zdecydować się na ćwiczenia aerobowe, czyli bieganie, pływanie , jazdę na rowerze czy aerobic . Trzeba po prostu zdecydować się na ten rodzaj treningu, który będzie odpowiadał nam najbardziej i uprawiać go minimum 3 razy w tygodniu przez około 30 minut. W wykonywaniu ćwiczeń aerobowych ważne jest utrzymanie wysokiego poziomu naszego pulsu, czyli w okolicach 70-80% naszego tętna maksymalnego.

Zasady skutecznego odchudzania

Zanim przejdziemy do zrzucenia boczków, powinniśmy pamiętać o pomiarze talii oraz zmierzeniu wagi. Trzeba założyć sobie specjalny notes i każdego dnia rano wpisywać do niego swoją wagę i obwód brzucha. To pozwoli na monitorowanie postępów i sprawi, że będziemy mieli motywację do ćwiczenia.

Należy uzbroić się w cierpliwość. Nie można nastawiać się na szybkie efekty. Trzeba wiedzieć, że zrzucenie oponki na brzuchu zajmie nam na pewno kilka tygodni, a może nawet kilka miesięcy.

Gdy z naszych zapisków wynika, że efekty nie następują, nie można się zniechęcać, ale powinno się zwiększyć intensywność ćwiczeń i czas ich trwania, a także zwrócić uwagę na przestrzeganie nowych nawyków żywieniowych.

Zaczynając ćwiczenia, nie można się nadwyrężać, gdyż w ten sposób szybko doprowadzimy się do kontuzji. Należy rozpoczynać od spokojnego treningu i powoli zwiększać jego intensywność.

Dobrze jest zapisywać wszystko, co się je, to ułatwi policzenie spożywanych kalorii.

Małgorzata Kazbieruk, 4 miesiące temu

Bibliografia

  • Degan E.M. Brzuch, uda, pośladki - skuteczne modelowanie sylwetki, KDC, Warszawa 2005, ISBN 83-7404-333-4
  • Corbin C.B., Corbin W.R., Welk K.A., Welk G.J. Fitness i Wellness, Kondycja, sprawność, zdrowie, ZYSK I SK-A, Poznań 2007, ISBN 978-83-7506-153-6
  • Stanway P. Zdrowa dieta - zdrowe życie, Medium, Warszawa 1998, ISBN 83-87863-15-7
  • Biernat J. Żywienie a uroda, Astrum, Wrocław 2006, ISBN 83-7277-239-8

Ćwiczenia odchudzające

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Ćwiczenia odchudzające - fat burning, aerobik, step, trening ciała, spalanie kalorii
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Pomocni lekarze

Artykuły Ćwiczenia odchudzające - fat burning, aerobik, step, trening ciała, spalanie kalorii
Ćwiczenia na uda - trening, triki na jędrne pośladki

Sposoby na wyszczuplenie ud

Sposoby na wyszczuplenie ud

Sposoby na to, jak schudnąć z ud, nie różnią się bardzo od tych dotyczących ogólnego odchudzania.

Ćwiczenia na uda - trening, triki na jędrne pośladki

Doskonałe sposoby na szczupłe nogi

Doskonałe sposoby na szczupłe nogi

. Poza tym, w trakcie tego ćwiczenia pracują również mięśnie grzbietu. Bieganie Bez wątpienia, bieganie to jeden z najskuteczniejszych sposobów na wyszczuplenie ud (...) bikini. Poznaj sprawdzone sposoby...

Stres

Czynniki stresowe

Czynniki stresowe

Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia, ale istnieją sprawdzone sposoby by zmniejszyć jego wpływ na samopoczucie i zdrowie.

Relacje z dziećmi

Sposoby wychowania dziecka

Sposoby wychowania dziecka

Relacja z rodzicami wpływa na ogólny stan psychiczny dziecka. Każdy etap dorastania wymaga innych form relacji i sposobów wychowania.

Kosmetyki i akcesoria do włosów

Domowe sposoby na włosy

Domowe sposoby na włosy

Domowe maseczki to prosty sposób na poprawę kondycji włosów. Nie trzeba wydawać mnóstwa pieniędzy na drogie kosmetyki - wystarczy pogrzebać w lodówce i samemu dobrać odpowiednie składniki na maseczkę do włosów.

Mieszkaj zdrowo

Sposoby na podniesienie zdolności kredytowej

Sposoby na podniesienie zdolności kredytowej

Staranie się o kredyt Starając sie kredyt, bank sprawdza naszą zdolność kredytową i ma prawo nam go nie udzielić. Są jednak sposoby na poprawienie swojej zdolności kredytowej.

Ćwiczenia na partie ciała

Jak odchudzić łydki?

Jak odchudzić łydki?

wyszczuplenie łydek Jak widzisz, istnieje wiele niechirurgicznych metod umożliwiających uzyskanie szczupłych i jędrnych łydek. Wizytę u chirurga plastyka powinnaś traktować jako ostateczność.