Jak smartfon rujnuje twój trening?

Smartfony mogą być cennym narzędziem w czasie aktywności fizycznej. Mogą liczyć kroki, odtwarzać filmy fitness, pomagają nam śledzić nasze postępy i łączyć nas z kumplami z treningu i trenerami, zarówno w życiu rzeczywistym, jak i wirtualnym.

Ale jeśli chodzi o korzystanie z telefonu podczas treningu, ostatnie badania wskazują kilka powodów, aby zostawić swoje urządzenie: SMS-y lub rozmowa przez telefon podczas ćwiczeń może nadwyrężyć zarówno stan konta, jak i intensywność treningu.

Korzystanie ze smartphonów obniża jakość ćwiczeń

Jedno z nowych badań, opublikowane w czasopiśmie „Performance Enhancement & Health”, pokazało, że SMS-owanie podczas ćwiczeń równowagi i stabilności utrudniło je o 45 proc. Rozmawia przez telefon spowodowała bilans 19 proc. lepszy niż SMS-y, ale wciąż na tyle istotny, aby przyczynić się do kontuzji, twierdzą autorzy.

"To może prowadzić do tego, że możesz spaść z bieżni, czy, jeżeli ćwiczysz na zewnątrz, możesz spaść z krawężnika i skręcić kostkę” - mówi Michael Rebold, główny autor obu badań i asystent profesora Nauk o Ćwiczeniach Integracyjnych w Kolegium Hiram.

Inne badanie, opublikowane w „Computers in Human Behavior” mówi, że ludzie, którzy SMS-ują podczas 20-minutowego treningu, spędzili prawie 10 tych minut w strefie niskiej intensywności, a tylko 7 minut w strefie wysokiej intensywności. Ci, którzy pracowali bez telefonu spędzili tylko 3 minuty w strefie niskiej intensywności, a prawie 13 minut w strefie wysokiej intensywności.

To może wydawać się zgodne ze zdrowym rozsądkiem; to nie nowość, że telefony komórkowe odciągają nas od ćwiczeń. Ale Rebold mówi, że był nieco zaskoczony tym, w jakim stopniu zastosowanie telefon komórkowego jest związane z wydajnością ludzi.

"Badania przeprowadzono na studentach, a można by pomyśleć, że osoby, które urodziły się w tej erze cyfrowej, będą w stanie robić kilka rzeczy naraz dobrze. Jeśli widzimy te poważne skutki nawet u młodszych pokoleń, mogę tylko sobie wyobrazić, jak wygląda to u starszych osób".

Najmodniejsze rodzaje aktywności fizycznej

To dyscyplina łącząca w sobie cechy baletu i fitnessu. Doskonale wpływa na mięśnie kręgosłupa i postawę ciała. Co więcej, bootie balet doskonale rozciąga...

Warto w czasie aktywności słuchać muzyki

Oba badania objęły bardzo konkretnych działania: pierwsze testowało 45 osób na platformie bilansowej, natomiast drugie sprawdzało 32 osoby na bieżni. Naukowcy mogą jedynie spekulować, jak ich odkrycia mogą przekładać się na inne działania, ale twierdzą, że ich badania zwracają uwagę na potencjalne wady mieszania czasu ćwiczeń z czasem, kiedy korzystamy z telefonu.

„Dobrą wiadomością jest to, że słuchanie muzyki na telefonie komórkowym nie miało znaczący wpływu na równowagę, więc ćwiczący powinien czuć się swobodnie, korzystając z tego rozwiązania” - mówi Rebold. W rzeczywistości, jego wcześniejsze badania wykazały, że słuchanie muzyki podczas ćwiczeń może zwiększyć intensywność i radość z treningu.

Wystarczy zadbać, aby twoja playlista była zaplanowana z wyprzedzeniem, dzięki czemu można uniknąć zbyt wielu interakcji z ekranem podczas ćwiczeń. "Wszystko, co odciąga cię od zadania, czy to wysyłanie SMS-ów, przełączanie utworów lub wprowadzanie informacji do aplikacji, obniża wydajność i może potencjalnie narazić cię na ryzyko zranienia" - mówi Rebold.

Kinga Ludwik, 8 miesięcy temu

Sport i urazy

Komentarze
Artykuły Newsy - sport i urazy
Fitness i sport

6 produktów, które najlepiej jeść przed treningiem

6 produktów, które najlepiej jeść przed treningiem

Posiłek przed treningiem Jeżeli twoim porannym rytuałem jest trening, warto wiedzieć, że „dokarmienie" swojego organizmu odpowiednim paliwem pozwoli (...) ci mocniej i bardziej konsekwentnie ćwiczyć....

Bieganie - profilaktyka zawału, wpływ na zdrowie, zalety

Jak biegać szybciej i bez wysiłku

Jak biegać szybciej i bez wysiłku

, aby szybciej biegać? Zaczynaj stopniowo i bądź cierpliwy Jeżeli jesteś początkującym biegaczem, pamiętaj o tym, że to trening czyni mistrza. Twój organizm (...) lepszą kondycję. Twój organizm będzie...

Ćwiczenia - rodzaje, step

Wskazówki motywacyjne od najlepszych trenerów

Wskazówki motywacyjne od najlepszych trenerów

. Twój własny „energetyk" Muzyka może pomagać w czasie treningu, zwiększając nasze osobiste zaangażowanie. Może również wspomagać regenerację podczas (...) o nim. Z tego względu wielu z nich zadba zarówno o czysto techniczny...

Słodycze

Czy jesz za dużo cukru?

Czy jesz za dużo cukru?

zmęczenie, pomimo tego, że twój styl życia nie uległ zmianom, spróbuj zmniejszyć ilość cukru spożywaną w ciągu dnia. Przeczytaj również: Piękna (...) , co produkty, które mają w swym składzie cenne składniki odżywcze jak białko, błonnik,...

Jak osiągnąć rozkosz?

Trening na lepszy seks

Trening na lepszy seks

. W ten sposób będzie ci wygodnie w wielu pozycjach, a ty i twój partner będziecie mogli urozmaicić wspólne chwile oraz w większym stopniu skupić (...) biodra tak, by twój tułów i uda od barków po kolana tworzyły linię...