Trwa ładowanie...

Jak szukać leków?

Avatar placeholder
14.09.2017 13:37
Jak szukać leków?
Jak szukać leków?

Szukanie leków często bywa zajęciem żmudnym, zwłaszcza gdy przepisane przez lekarza środki nie należą do grona najpopularniejszych na rynku. W jaki więc sposób szukać leków? Lepiej zdecydować się na wizytę w tradycyjnej aptece, czy może skorzystać z usług apteki internetowej? Być może warto sprawdzić również trzecie wyjście, czyli wyszukiwarkę leków, np. KtoMaLek.pl? Przeczytajcie o zaletach i wadach tych 3 rozwiązań!

1. Apteka tradycyjna

To w dalszym ciągu najczęściej wybierane rozwiązanie. Najczęściej od tradycyjnej apteki nie dzieli nas zbyt duża odległość. Nawet jeśli nie znajduje się ona bezpośrednio w miejscu naszego zamieszkania, to na pewno znajdziemy przynajmniej kilka w drodze do pracy lub szkoły. Na plus na pewno trzeba zaliczyć natychmiastowość realizacji recepty, ale oczywiście tylko w niektórych przypadkach. Czy zdarzyło się wam, że staliście w długiej kolejce tylko po to, by usłyszeć od farmaceuty, że nie posiada waszego leku? Sytuacja może być jeszcze bardziej irytująca, gdy powtórzy się kilkukrotnie w ciągu tego samego dnia.

Czy warto więc korzystać z aptek tradycyjnych? Na pewno jest to praktyczne rozwiązanie, jeśli szukamy popularnych środków, jednak próbując kupić leki trudno dostępne lepiej skorzystać z innej formy kupna.

2. Apteka internetowa

Zobacz film: "Polacy żyją aż 7 lat krócej niż Szwedzi"

Zakupy internetowe to już standard w wielu branżach. Również w przypadków środków medycznych obroty tego kanału dystrybucji wzrastają z roku na rok. Z całą pewnością jest to rozwiązanie wygodne, ponieważ pozwala nam znaleźć leki, które w naszej okolicy są trudno dostępne. Możemy ponadto zdecydować się na zakup o dowolnej porze dnia lub nocy i zamówić leki do swojego domu lub miejsca pracy. Minusem w tym wypadku jest natomiast oczywiście fakt, że musimy poczekać na dostarczenie wybranych produktów czasem nawet kilka dni. Dochodzi do tego oczywiście problem, że w czasie dostawy musimy znajdować się w ustalonym miejscu. Można wspomnieć o popularnych Paczkomatach, jednak takie rozwiązanie nie sprawdzi się w przypadku leków na receptę.

Jak więc wypadają apteki internetowe na tle tradycyjnych? W przypadku łatwo dostępnych leków nie ma większego sensu z nich korzystać, ponieważ wydłużają czas oczekiwania, choć w niektórych wypadkach pozwalają nam na znalezienie oferty korzystniejszej cenowo. Jeśli natomiast chodzi o leki trudno dostępne, to wypadają zdecydowanie lepiej, choć czas oczekiwania jest tu minusem.

3. Wyszukiwarka leków KtoMaLek.pl

Czy istnieje rozwiązanie, które posiada zalety obu poprzednich sposobów wyszukiwania leków, jednak pozbawione jest większości wymienionych wcześniej wad? Wydaje się, że wyszukiwarka leków KtoMaLek.pl może okazać się najbardziej optymalnym sposobem. Z jej pomocą jesteśmy w stanie wyszukać lek w najbliższej aptece i dokonać jego rezerwacji. Nie tracimy więc czasu na chodzenie po mieście w poszukiwaniu naszego preparatu. Łatwo w ten sposób znaleźć leki mniej powszechne i odebrać je chwilę po dokonaniu rezerwacji na stronie internetowej lub w aplikacji. Dodatkową zaletą jest fakt,że jesteśmy w stanie sprawdzić poziom refundacji leku. Na KtoMaLek.pl sprawdzimy też interakcje leków z alkoholem. Jeśli natomiast zgubimy swoją ulotkę, to na stronie ktomalek.pl znajdziemy praktyczną lekopedię z wszystkimi informacjami dotyczącymi danego produktu.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze