Trwa ładowanie...

Jak szukać leków?

Szukanie leków często bywa zajęciem żmudnym, zwłaszcza gdy przepisane przez lekarza środki nie należą do grona najpopularniejszych na rynku. W jaki więc sposób szukać leków? Lepiej zdecydować się na wizytę w tradycyjnej aptece, czy może skorzystać z usług apteki internetowej? Być może warto sprawdzić również trzecie wyjście, czyli wyszukiwarkę leków, np. KtoMaLek.pl? Przeczytajcie o zaletach i wadach tych 3 rozwiązań!

1. Apteka tradycyjna

To w dalszym ciągu najczęściej wybierane rozwiązanie. Najczęściej od tradycyjnej apteki nie dzieli nas zbyt duża odległość. Nawet jeśli nie znajduje się ona bezpośrednio w miejscu naszego zamieszkania, to na pewno znajdziemy przynajmniej kilka w drodze do pracy lub szkoły. Na plus na pewno trzeba zaliczyć natychmiastowość realizacji recepty, ale oczywiście tylko w niektórych przypadkach. Czy zdarzyło się wam, że staliście w długiej kolejce tylko po to, by usłyszeć od farmaceuty, że nie posiada waszego leku? Sytuacja może być jeszcze bardziej irytująca, gdy powtórzy się kilkukrotnie w ciągu tego samego dnia.

Zobacz film: "Choroby serca najczęstszą przyczyną zgonów Polaków"

Czy warto więc korzystać z aptek tradycyjnych? Na pewno jest to praktyczne rozwiązanie, jeśli szukamy popularnych środków, jednak próbując kupić leki trudno dostępne lepiej skorzystać z innej formy kupna.

2. Apteka internetowa

Zakupy internetowe to już standard w wielu branżach. Również w przypadków środków medycznych obroty tego kanału dystrybucji wzrastają z roku na rok. Z całą pewnością jest to rozwiązanie wygodne, ponieważ pozwala nam znaleźć leki, które w naszej okolicy są trudno dostępne. Możemy ponadto zdecydować się na zakup o dowolnej porze dnia lub nocy i zamówić leki do swojego domu lub miejsca pracy. Minusem w tym wypadku jest natomiast oczywiście fakt, że musimy poczekać na dostarczenie wybranych produktów czasem nawet kilka dni. Dochodzi do tego oczywiście problem, że w czasie dostawy musimy znajdować się w ustalonym miejscu. Można wspomnieć o popularnych Paczkomatach, jednak takie rozwiązanie nie sprawdzi się w przypadku leków na receptę.

Jak więc wypadają apteki internetowe na tle tradycyjnych? W przypadku łatwo dostępnych leków nie ma większego sensu z nich korzystać, ponieważ wydłużają czas oczekiwania, choć w niektórych wypadkach pozwalają nam na znalezienie oferty korzystniejszej cenowo. Jeśli natomiast chodzi o leki trudno dostępne, to wypadają zdecydowanie lepiej, choć czas oczekiwania jest tu minusem.

3. Wyszukiwarka leków KtoMaLek.pl

Czy istnieje rozwiązanie, które posiada zalety obu poprzednich sposobów wyszukiwania leków, jednak pozbawione jest większości wymienionych wcześniej wad? Wydaje się, że wyszukiwarka leków KtoMaLek.pl może okazać się najbardziej optymalnym sposobem. Z jej pomocą jesteśmy w stanie wyszukać lek w najbliższej aptece i dokonać jego rezerwacji. Nie tracimy więc czasu na chodzenie po mieście w poszukiwaniu naszego preparatu. Łatwo w ten sposób znaleźć leki mniej powszechne i odebrać je chwilę po dokonaniu rezerwacji na stronie internetowej lub w aplikacji. Dodatkową zaletą jest fakt,że jesteśmy w stanie sprawdzić poziom refundacji leku. Na KtoMaLek.pl sprawdzimy też interakcje leków z alkoholem. Jeśli natomiast zgubimy swoją ulotkę, to na stronie ktomalek.pl znajdziemy praktyczną lekopedię z wszystkimi informacjami dotyczącymi danego produktu.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Jak szukać leków?
Jak szukać leków?
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza