Trwa ładowanie...

Kuba Sienkiewicz chorował na COVID-19. Trafił do szpitala krótko po szczepieniu pierwszą dawką szczepionki koncernu AstraZeneca

Kuba Sienkiewicz, wokalista zespołu Elektryczne Gitary, a także praktykujący lekarz neurolog ciężko przeszedł zarażenie koronawirusem. Obecnie muzyk jest w lepszym stanie i wraca do zdrowia.

Zobacz film: "Podstawowe badania, jakie powinna wykonać każda kobieta"

spis treści

1. Jakub Sienkiewicz miał COVID

Znany muzyk Kuba Sienkiewicz był chory na zapalnie płuc powstałe w przebiegu COVID-19. Do szpitala MSWiA w Warszawie trafił w trakcie wakcynacji szczepionką firmy AstraZeneca, między pierwszą a drugą dawką tej szczepionki.

Teraz Kuba Sienkiewicz jest już w domu i czuje się lepiej. W rozmowie z "Faktem" przyznał, że nie widzi w tym nic dziwnego, że po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki zachorował, bo wtedy jego odporność mogła się jeszcze w pełni nie rozwinąć. Drugą dawkę szczepionki artysta ma przyjąć w czerwcu i jak sam powiedział: "mam nadzieję, że mnie tak nie powali, jak pierwsza".

"Uważam, że należy trzymać się ustaleń WHO i specjalistów. Jeśli jest decyzja, że w Polsce szczepionki się nie wycofuje, to tego się trzymajmy. Nie ma sensu uprawiać dodatkowej propagandy" - tak Sienkiewicz w jednym z wywiadów wypowiedział się na temat szczepienia przeciw COVID-19 szczepionką koncernu AstraZeneca.

2. Szczepienie AstraZeneca

Muzyk pochwalił również profesjonalne zachowanie pracowników szpitala, pod których opieką się znalazł podczas swojego ciężkiego stanu.

"Dziękuję całemu zespołowi Kliniki Reumatologii, profesor Katarzynie Życińskiej, wszystkim lekarzom, personelowi oddziału, rehabilitacji, diagnostyki i izby przyjęć za znakomitą opiekę i leczenie" – powiedział w rozmowie z "Faktem" Kuba Sienkiewicz.

Kuba Sienkiewicz poza tym, że jest od 1989 współtwórcą legendarnego zespołu rockowego "Elektryczne Gitary", sam także jest lekarzem. Pracuje zawodowo jako neurolog w przychodni Szpitala Bródnowskiego w Warszawie i prowadzi prywatną praktykę.

Obecnie lekarz nie wie, kiedy wróci do pracy, bo jak sam powiedział – dalej czuje się słabo po zarażeniu koronawirusem i walce z COVID-19.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.