Trwa ładowanie...

Lekarze powiedzieli, że to menopauza. Okazało się, że ma glejaka mózgu

Kiedy Cheryl Byron zauważyła u siebie dziwny posmak w ustach, udała się do lekarzy. Ci jednak odsyłali ją do domu twierdząc, że to z powodu menopauzy. Po paru miesiącach okazało się, że kobieta ma śmiertelnego guza mózgu i zostało jej dwa lata życia.

W czerwcu 2016 r. 53-letnia Cheryl Byron zauważyła, że czuje w ustach dziwny posmak, przypominajacy smak imbiru. Ponadto pojawiły się u niej zawroty głowy. W gabinecie lekarskim dowiedziała się, że to zespół piekących ust. Specjalista wytłumaczył, że jest to jeden z symptomów menopauzy, a tym samym wahania hormonów.

To zdjęcie może uratować ci życie. Objawy raka piersi na obrazku
To zdjęcie może uratować ci życie. Objawy raka piersi na obrazku [5 zdjęć]

Wiele kobiet nie wie, jakie zmiany w piersiach mogą świadczyć o nowotworze. Jego objawy nie ograniczają...

zobacz galerię

Kiedy zawroty głowy zaczęły się nasilać, Cheryl zaczęła odwiedzać innych lekarzy. I tak w przeciągu pół roku odbyła wizyty u jeszcze czterech specjalistów, którzy za każdym razem tłumaczyli jej dolegliwości przechodzeniem przez okres przekwitania.

Kobieta ma glejaka mózgu
Kobieta ma glejaka mózgu (dailymail.co.uk)

Kiedy w styczniu 2017 r. Cheryl zemdlała w swoim domu, została zabrana do szpitala. Po wykonaniu badań wykryto u niej czwarte stadium glejaka mózgu. Dowiedziała się, że guz rósł od około ośmiu miesięcy i to on stał za dziwnym posmakiem w ustach.

Kobieta przeszła osiem operacji mających na celu usunięcie guza, jednak w ostatnim tygodniu otrzymała wiadomość, że nowotwór w dalszym ciągu się rozwija. Cheryl aktualnie przechodzi radioterapię i chemioterapię, ale lekarze oceniają, że mimo wszystko, pozostało jej nie więcej niż 18 miesięcy życia.

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.