Trwa ładowanie...

Ma endometriozę. Jest w ciąży (WIDEO)

Zobacz film: "Ma endometriozę. Jest w ciąży"

Historia Thessy Kouzoukas daje nadzieję dla kobiet chorych na endometriozę. Brytyjska projektantka mody podzieliła się radosną wiadomością. Mimo kłopotów zdrowotnych, kobieta właśnie spełniła swoje największe marzenie. Thessa spodziewa się dziecka, mimo że groziły jej problemy z płodnością. Czy urodzi zdrowe dziecko i ciąża przebiegnie bez komplikacji?

Endometrioza, czyli gruczolistość macicy to choroba, która powoduje że komórki błony śluzowej macicy nie są wydalane z organizmu. Tworzą się guzy, torbiele oraz stany zapalne w organizmie. Schorzenie prowadzi też do niepłodności i problemów z utrzymaniem ciąży. Dodatkowo miesiączki są bardzo obfite i bolesne.

W wideo obalamy mity na temat endometriozy - czy jednym z nich jest problem z ciążą? Jaki jest wpływ diety na objawy towarzyszące endometriozie? Czy chorując na endometriozę można zajść w ciąże i urodzić zdrowe dziecko? Jest to możliwe? Jak odżywiać się w ciąży podczas endometriozy? Czy ciąża u kobiet chorych na endometriozę jest bezpieczna czy to skrajnie nieodpowiedzialne?

Przerost endometrium to niebezpieczne schorzenie, które może prowadzić do raka endometrium. Metodą leczenia jest ablacja endometrium przeprowadzana w szpitalu. Gdy nastąpi ciąża w takiej sytuacji konieczne jest częste badanie usg w ciąży. Warto też porozmawiać z lekarzem na temat suplementów w ciąży, które mogą być bardzo potrzebne. Obejrzyj wideo i poszerz swoją wiedzę w tym temacie.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.