Trwa ładowanie...

Nagranie głosu syna wybudziło matkę ze śpiączki

Danielle Bartney z Wielkiej Brytanii uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu, który spowodował, że kobieta zapadła w śpiączkę. Wybudziło ją nagranie głosu jej syna.

Zobacz film: "Choroby serca najczęstszą przyczyną zgonów Polaków"

1. Wypadek, który odmienił życie Brytyjki

Poważny wypadek, któremu uległa Danielle Bartney, odmienił na zawsze jej życie. Kobieta straciła prawą rękę i z urazami szyi trafiła do szpitala. Brytyjka długo pozostawała w śpiączce. Lekarze przekazali bliskim, aby przygotowali się na najgorsze. Ethan, syn Danielle, postanowił nagrać wzruszającą wypowiedź skierowaną do swojej mamy i poprosił pielęgniarki, aby jej ją odtworzyły:

– Cześć, mamo. Tu Ethan. U mnie wszystko ok. Niania się mną zajmuje. Potrzebuję cię, ale lekarze mówią, że musisz odpocząć. Obudź się. Kocham cię, mamo – tak brzmiała wiadomo_ś_ć od syna.

Kiedy Danielle wybudziła się ze śpiączki, razem z Ethanem wzięła udział w brytyjskim programie "Good Morning", podczas którego chłopak opowiedział, co go motywowało do nagrania filmu:

– Pomyślałem, że muszę zrobić coś fajnego, żeby mama poczuła się lepiej i mogła wyjść ze szpitala – wyjaśnił.

2. Wzruszające nagranie, które wybudziło kobietę

Danielle, której łzy spływały po policzku, powiedziała w programie, że choć nie nie ma wspomnień z samej śpiączki, to pamięta, jak się z niej wybudzała (trwało to około tygodnia). Kobieta twierdzi, że słyszała głosy ludzi nad swoim łóżkiem, w tym słowa swojego syna. Jego wiadomość zapamiętała.

Chociaż Danielle nie ma prawej ręki, już pogodziła się ze skutkami wypadku:

– Jestem szczęśliwa, że mogę tu być. To prawda, nie mam ręki, ale to nie koniec świata. Życie toczy się dalej – powiedziała w brytyjskim programie "Good Morning".

Śpiączka to stan długotrwałej i głębokiej utraty przytomności, w którym nie można obudzić chorego żadnym bodźcem czuciowym czy dźwiękowym. Najczęstszą przyczyną jest uszkodzenie śródmózgowia lub części podwzgórza. Taki stan zaburzonej świadomości może utrzymywać się od kilku do kilkudziesięciu lat.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.