Trwa ładowanie...

Nawyki zwiększające ryzyko zachorowania na grypę (WIDEO)

Zobacz film: "Nawyki zwiększające ryzyko zachorowania na grypę"

Sezon grypowy w pełni. Chorują całe rodziny. W przychodniach trudno znaleźć wolny termin na wizytę u lekarza. Czy możemy zaradzić rozprzestrzenianiu się wirusów? Okazuje się, że czasami wystarczy przestrzeganie kilku prostych zasad, by w znaczący sposób zmniejszyć ryzyko zachorowania na grypę. A przecież nikt z nas nie chce leżeć w łóżku z wysoką gorączką, bólem gardła, kaszlem, katarem i innymi nieprzyjemnymi objawami tej choroby.

Warto pamiętać, że dobrym sposobem na przeciwdziałanie grypie mogą być szczepionki. Niestety, wirus grypy ciągle objawia się w nowych postaciach, jednak nowoczesne szczepionki powinny stanowić dobrą ochronę przed różnymi szczepami. To jednak nie wystarczy. Powinniśmy dbać również o odporność naszego organizmu i przestrzegać zasad zdrowego trybu życia.

Niestety, istnieją różne nawyki, które w znaczący sposób zwiększą ryzyko zachorowania na grypę. To takie proste codzienne czynności, przez które nasz organizm jest o wiele bardziej narażony na tę chorobę. Często nawet nie uświadamiamy sobie ile elementów wpływa na nasze zdrowie. W materiale wideo chcielibyśmy zaprezentować jakie nawyki negatywnie wpływają na nasze zdrowie i zwiększają ryzyko zachorowania na grypę. Ich wyeliminowanie może pozwolić na uniknięcie choroby i długich kolejek do lekarza.

Zobacz również:

Czy wiesz, jak prawidłowo opiekować się dzieckiem?

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.