Trwa ładowanie...

O jakich chorobach świadczy nadmierne wypadanie włosów? (WIDEO)

Zobacz film: "O jakich chorobach świadczy nadmierne wypadanie włosów?"

Nie tylko genetyka odpowiada za problem wypadających włosów. Zdarza się, że włosy tracimy z powodu nieprawidłowej diety i nieodpowiedniej pielęgnacji. Przyczyną wypadania włosów może być również choroba. Jaka? Obejrzyj wideo i dowiedz się więcej.

Wypadanie włosów nie zależy od płci ani od wieku. Boryka się z tym wiele osób i powszechne jest szukanie sposobów na wypadające włosy. Na rynku dostępnych jest wiele środków kosmetycznych na łysienie, a także witaminy na wypadanie włosów. Nie można jednak jednoznacznie stwierdzić czy dany preparat zadziała. Konieczna jest diagnostyka i sprawdzenie przyczyn wypadania włosów u konkretnej osoby.

Bardzo gwałtowne tracenie włosów może wskazywać na łysienie. Konkretne objawy pomogą w rozpoznaniu rodzaju łysienia i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Postępowanie będzie zupełnie inne w przypadku łysienia anagenowego i łysienia androgenowego.

Dlaczego kobietom wypadają włosy? Może być to skutek ciąży, brak odpowiedniej ilości witamin, niewłaściwa dieta lub błędy w pielęgnacji. Włosy myte mocnymi szamponami z czasem będą coraz słabsze, jeżeli nie zastosujemy masek i odżywek. Jak wzmocnić włosy? Przede wszystkim używać delikatnych kosmetyków i skupić się na nawilżeniu włosów. Warto wypróbować również wcierki do włosów.

Sposobów na wypadające włosy jest wiele. Istnieje co najmniej 5 naturalnych metod, które pozwolą ci zatrzymać nadmierne wypadanie włosów. Włącz wideo i poznaj 4 skuteczne sposoby na wypadanie włosów. Dowiedz się czy istnieje związek między pogodą a utratą włosów. Czym charakteryzują się choroby powodujące nadmierne wypadanie włosów? Co możesz zrobić by polepszyć kondycję włosów?

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.