Trwa ładowanie...

Oscarowy film "CODA" mogł być opowieścią o Oldze Bończyk. Też wychowali ją niesłyszący rodzice

Olga Bończyk podobnie jak główna bohaterka filmu ‘’CODA’’, który w tym roku zdobył trzy statuetki Oscara, w tym za najlepszy film roku, została wychowana przez niesłyszących rodziców. Dwa lata temu aktorka postanowiła opowiedzieć o swoim dorastaniu w tygodniku ‘’Dobry Tydzień”.

spis treści

1. Niesłyszący rodzice

Olga Bończyk to aktorka, która swoją karierę związała przez wszystkim z teatrem. W serialu telewizyjnym ‘’Na dobre i na złe’’ wcieliła się jednak w rolę lekarki tłumaczącej z języka migowego. Nie wszyscy telewidzowie wiedzieli, że znała go na długo przed angażem do tej popularnej produkcji. Aktorka od dzieciństwa porozumiewała się z rodzicami za pomocą języka migowego. Matka Olgi straciła słuch na skutek upadku z drabiny. Nie chciała jednak korzystać z pomocy aparatu słuchowego. Postanowiła nauczyć się języka migowego i poznać bliżej polską społeczność osób niesłyszących. Co ciekawe, właśnie w tym środowisku poznała swojego męża, ojca Olgi.

- Moja rodzina była wyjątkowa i wspaniała, mimo tego, że mama i tata nie słyszeli. Robili wszystko, żebyśmy z bratem nie odczuwali ich niepełnosprawności – powiedziała Bończyk w rozmowie z tygodnikiem ‘’Dobry Tydzień’’.

2. Historia jak z filmu ‘’CODA’’

Aktorka przyznała też, że posługiwanie się językiem migowym było dla niej czymś naturalnym i nie sprawiało jej trudności. Problemem były kontakty z rówieśnikami, którzy nie zawsze rozumieli i akceptowali fakt, że rodzina Olgi jest ‘’inna’’. Bończyk opowiedziała kiedyś o sytuacji, podczas której jedna z jej koleżanek biegła za nią na korytarzu i krzyczała, że jej rodzice są głusi, więc głupi. To było dla niej bardzo bolesne przeżycie.

Olga przyznaje, że dzięki rodzicom ma w sobie ogromną empatię i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka. Rodzice, chociaż sami nie słyszeli, wychowali ją i jej brata na znakomitych muzyków, gdyż jak mówiła mama Olgi, nie będzie zmieniała planów Boga. Mama aktorki zmarła po walce z choroba nowotworową.

Fani aktorki dopatrują się wielu podobieństw między Olgą, a główną bohaterką filmu ‘’CODA’’, który w tym roku zdobył aż trzy statuetki Oscara, w tym za najlepszy film roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza