Trwa ładowanie...

Pomóżmy Pani Edycie w walce ze stwardnieniem rozsianym

Avatar placeholder
Patrycja Nowak 27.01.2018 19:46
Pomóżmy Pani Edycie w walce ze stwardnieniem rozsianym
Pomóżmy Pani Edycie w walce ze stwardnieniem rozsianym

Pani Edyta Chlebicka choruje na stwardnienie rozsiane już 14 lat. Pomimo leczenia i rehabilitacji, choroba cały czas postępuje. Dzielna mama i babcia nie chce się jednak poddać. Walczy o środki, by nadal stawiać czoła chorobie.

1. SM – podstępny wróg

Stwardnienie rozsiane (SM) to choroba ośrodkowego układu nerwowego. Najczęściej objawia się zaburzeniami ruchowymi i poznawczymi, problemami z widzeniem, wahaniami nastroju, osłabieniem mięśni. W Polsce 1 osoba na 600 dowiaduje się, że cierpi na to schorzenie.

Niestety wciąż nie wynaleziono leku, który pozwoliłby całkowicie zatrzymać postęp choroby. Istnieją jednak terapie, które pomagają zwolnić jej rozwój. Leki plus rehabilitacja są w tym przypadku kluczem do normalnego funkcjonowania na co dzień.

2. Potrzebne środki finansowe

Chory na stwardnienie rozsiane nie może sobie pozwolić na odstawienie leków czy zrezygnowanie z rehabilitacji. Lekarstwa są jednak bardzo kosztowne, a pacjent musi je przyjmować do końca życia. Dlatego tak ważne jest, by Pani Edyta zdobyła środki na dalszą terapię.

Zobacz film: "Rak płuca. Historia Jerzego"

Jak sama przyznaje:

"Rehabilitacja zwłaszcza w tym roku była dość intensywna, 28 dni i 96 zabiegi + 40 zabiegów. Leczenie wygląda tak, że jest lek tecfidera który biorę od roku. Większość objawów jest bardzo męcząca, ale niestety niewidoczna jak na wizytówce. Najgorzej jest z nogami i dobrego właśnie potrzebna jest rehabilitacja. Najbardziej dokuczliwe jest ciągle zmęczenie, drgania i podskakiwanie mięśni nóg, zwłaszcza wieczorami i w nocy"

I dodaje:

"Przed rehabilitacja problemem było pokonanie długości domu, takie słabe były mięśnie nóg, a teraz jest znacznie lepiej, chociaż powoli dobre się kończy"

Stwardnienie rozsiane to ciężka, nieuleczalna choroba. Jeśli chory choć na chwilę odpuści, SM może go doprowadzić do trwałego kalectwa. Dlatego nie możemy pozostawić Pani Edyty bez pomocy. Wystarczy odpisać 1 proc. podatku na walkę ze stwardnieniem rozsianym. To tylko tyle i aż tyle.

Poniżej szczegółowe informacje: KRS: 0000338878 cel szczegółowy: Edyta Chlebicka

(arch. własne)

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze