Trwa ładowanie...

Posty na fb

W dzisiejszych czasach coraz mniej osób nie ma konta na Facebooku, a dla młodzieży tzw. "lajk" pod postem na fb jest ważniejszy niż uznanie najbliższych kolegów. Wbrew pozorom nie jest tak łatwo sprawić, aby post na fb stał się popularny. Co więc decyduje o popularności postu na fb? Dlaczego niektóre z kont na fb budzą takie zainteresowanie?

Zobacz film: "Uzależnienie od social media"

spis treści

1. Posty na fb - popularność

O popularności postów na fb decyduje często różnorodność poruszanych tematów. Im więcej ciekawych treści publikujemy w postach na fb, tym więcej osób zaczyna nas obserwować. Poza tym publikowane na fb posty muszą się po prostu podobać.

Najlepiej sprzedają się posty na fb z grafiką. Mamy tu do wyboru wiele różnych formatów postu na fb. Może to być zdjęcie opatrzone komentarzem, link do innej strony z obrazem, czy też udostępniony plik video z YouTube.com.

Idealnym sposobem na popularny post na fb jest utworzenie wydarzenia. Taki post na fb sprawdza się, gdy chcemy poinformować dużą grupę osób o wsparciu dla schroniska dla zwierząt, albo po prostu o organizowanej imprezie.

Ludzie potrafią tracić poczucie czasu oglądając posty na fb
Ludzie potrafią tracić poczucie czasu oglądając posty na fb (123rf)

Nie należy też zapominać, że Facebook to również miejsce, gdzie rozwijają się firmy. Posty na fb mogą też służyć reklamie i sprzedaży usług i produktów.

2. Posty na fb - kreowanie wizerunku

W Facebooku popularnością cieszą się nie tylko posty o konkretnej treści. Bardzo często profil i posty na fb lubią miliony osób, ponieważ dany profil jest założony przez osobę znaną, bądź interesującą osobę. Każdy z nas dzięki postom na fb może wykreować swój wizerunek.

To, co jest publikowane w postach na fb, nie musi być prawdą. W postach na fb publikujemy tylko to, co chcemy pokazać innym. Dzięki temu budujemy nowy obraz siebie i możemy sprawiać wrażenie mądrzejszych, fajniejszych i ładniejszych, niż w rzeczywistości. Posty na fb mogą służyć poprawie samopoczucie. Duża ilość polubień pod postem na fb podnosi naszą samoocenę i sprawia, że nasza pewność siebie jest podbudowana.

10 prostych sposobów na polepszenie nastroju
10 prostych sposobów na polepszenie nastroju [10 zdjęć]

Muzyka wpływa na nastrój. Badania pokazują, że ludzie słuchający smutnej muzyki wyobrażają sobie smutne...

zobacz galerię

3. Posty na fb - hejt

Niestety publikując posty na fb, musimy się liczyć z tym, że nie każdy polubi treści, które udostępniamy. Hejt w sieci jest obecnie bardzo powszechny i trzeba wiedzieć jak sobie z nim poradzić.

Według statystyk nawet co piąty komentarz pod postami na fb może być złośliwy lub obraźliwy, a ponad połowa z nich jest określana mianem nieuprzejmych.

Tak naprawdę nie ma znaczenia, czego post na fb będzie dotyczył. Zawsze znajdą się osoby, które będą wyrażać swoje zdanie w bardzo negatywnych, często mocno raniących słowach.

Na szczęście temat hejtu pod postami na fb i nie tylko coraz częściej powraca. Jest to bowiem bardzo niepokojące zjawisko, a negatywne, a czasem nawet agresywne komentarze pod postami na fb często wywołują lęk.

PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT

Zobacz odpowiedzi na pytania osób, które miały do czynienia z tym problemem:

Wszystkie odpowiedzi lekarzy

Poziom nienawiści wylewanej na fb może czasem faktycznie zaskakiwać, jednak pamiętajmy o jednym. Ludzie w internecie czują się anonimowi. Myślą, że są bezkarni i mogą sobie pozwolić na więcej. Jednak hejt spotyka się z coraz większym brakiem akceptacji ze strony społeczeństwa, a wszelkie akcje przeciwko agresji w sieci są bardzo nagłaśniane.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.