Przełamujemy tabu o nietrzymaniu moczu z TENA Men

Temat nietrzymania moczu u mężczyzn nadal należy do sfery tabu. Nie mówi się o nim głośno, co jedynie pogłębia funkcjonujące w społeczeństwie stereotypy. A mało kto wie, że dolegliwość ta występuje bardzo często.

Szacuje się, że co czwarty mężczyzna po 40. roku życia zmaga się z nietrzymaniem moczu. Sama dolegliwość ma różne typy i może występować z wielu powodów. Poznanie przyczyny problemu to w dużej mierze szansa na jego wyeliminowanie.

Dlatego tak ważne jest zgłoszenie się do lekarza i szczera rozmowa ze specjalistą. Niestety panowie bardzo często wstydzą się i zachowują problem dla siebie. Nie szukają pomocy, a tym samym nie dają sobie szansy na normalne życie.

1. Przyczyny nietrzymania moczu

Układ moczowy funkcjonuje prawidłowo wówczas, gdy mózg, mięśnie i nerwy działają synchronicznie. Utrzymują mocz w pęcherzu tak długo, aż nie otrzymają wyraźnego sygnału do jego opróżnienia. Stosunkowo łatwo jednak zakłócić ten proces.

Najczęstsze przyczyny nietrzymania moczu to:

  • infekcje układu moczowego,
  • zmiana wielkości prostaty,
  • cukrzyca,
  • nadwaga lub otyłość,
  • zaburzenia układu nerwowego (choroba Parkinsona, Alzheimera).

Dolegliwość może również wiązać się ze stosowaniem leków moczopędnych. Najczęstszym typem nietrzymania moczu jest nadreakywny pęcherz moczowy. Ma związek z przerostem prostaty.

Objawia się naglącą potrzebą oddania moczu, jednak utrzymanie go do czasu dotarcia do toalety jest niemożliwe.

W sytuacji, gdy dolegliwość ta występuje po kichnięciu, kaszlnięciu lub w momencie podnoszenia ciężarów, mówi się o wysiłkowym nietrzymaniu moczu. Z kolei wyciekanie moczu po skorzystaniu z toalety określa się mianem kropelkowego nietrzymania moczu. U mężczyzn rozpoznaje się również nietrzymanie moczu z przepełnienia.

2. Jak sobie radzić z nietrzymaniem moczu?

Każdy z wymienionych typów omawianej dolegliwości jest bardzo krępujący. Istnieje jednak rozwiązanie, które może pomóc pozbyć się wstydu: TENA Men. Wystarczy wybrać produkt odpowiedni dla siebie, by móc czuć się komfortowo i zupełnie zapomnieć o problemie.

Dla mężczyzn, którzy doświadczają kropelkowego lub lekkiego nietrzymania moczu dedykowane są chłonne męskie wkładki TENA Men. Zostały zaprojektowane specjalne dla panów. Są dyskretne i ultracienkie, a przy tym bardzo chłonne. Mają czarny kolor i doskonale dopasowują się do męskiej bielizny. Znajdujący się we wnętrzu wkładki absorbent utrzymuje wilgoć z dala od skóry.

Wyższą chłonnością wyróżniają się chłonne wkładki męskie TENA Men Medium. Idealnie sprawdzą się w sytuacji średniego nietrzymania moczu. Jeśli zaś dolegliwość jest mocno nasilona i ochrona jest potrzebna przez dłuższy czas, np. w nocy, najlepiej jest sięgnąć po chłonne wkładki TENA Men Super lub TENA Men Pants, chłonną bieliznę zaprojektowaną specjalnie dla mężczyzn.

Wszystkie chłonne wkładki TENA Men zapewniają komfort i uczucie świeżości. Są pakowane osobno. Nie trzeba również obawiać się o przykry zapach, który jest neutralizowany.

Produkty TENA Men zostały zaprojektowane z myślą o mężczyznach, a zatem w pełni odpowiadają ich potrzebom. By jednak znaleźć ten właściwy, zgodny z naszymi oczekiwaniami, warto skorzystać z możliwości zamówienia bezpłatnych próbek na stronie producenta.

By otrzymać darmowe wkładki, wystarczy wejść na stronę http://www.tena.pl/mezczyzni/produkty/bezplatna-probka, zamówić wybrany pakiet i podać dane do wysyłki. Paczka dociera do adresata bardzo szybko, a co ważne – jest bardzo dyskretna. Nawet jeśli o odbiór przesyłki poprosimy sąsiada, nie domyśli się, co jest w środku.

Nietrzymanie moczu to tylko pozornie dolegliwość rzadko spotykana. W rzeczywistości może dotyczyć wielu mężczyzn. W odpowiedzi na ich potrzeby stworzone zostały produkty, które pozwolą żyć jak dotychczas: bez wstydu i aktywnie. Wystarczy znaleźć odpowiedni i cieszyć się każdym dniem.

Artykuł sponsorowany

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy