Trwa ładowanie...

Przełamujemy tabu o nietrzymaniu moczu z TENA Men

Temat nietrzymania moczu u mężczyzn nadal należy do sfery tabu. Nie mówi się o nim głośno, co jedynie pogłębia funkcjonujące w społeczeństwie stereotypy. A mało kto wie, że dolegliwość ta występuje bardzo często.

Nietrzymanie moczu to problem, do którego mężczyźni często nie chcą się przyznac
Nietrzymanie moczu to problem, do którego mężczyźni często nie chcą się przyznac

Szacuje się, że co czwarty mężczyzna po 40. roku życia zmaga się z nietrzymaniem moczu. Sama dolegliwość ma różne typy i może występować z wielu powodów. Poznanie przyczyny problemu to w dużej mierze szansa na jego wyeliminowanie.

Dlatego tak ważne jest zgłoszenie się do lekarza i szczera rozmowa ze specjalistą. Niestety panowie bardzo często wstydzą się i zachowują problem dla siebie. Nie szukają pomocy, a tym samym nie dają sobie szansy na normalne życie.

1. Przyczyny nietrzymania moczu

Układ moczowy funkcjonuje prawidłowo wówczas, gdy mózg, mięśnie i nerwy działają synchronicznie. Utrzymują mocz w pęcherzu tak długo, aż nie otrzymają wyraźnego sygnału do jego opróżnienia. Stosunkowo łatwo jednak zakłócić ten proces.

Najczęstsze przyczyny nietrzymania moczu to:

  • infekcje układu moczowego,
  • zmiana wielkości prostaty,
  • cukrzyca,
  • nadwaga lub otyłość,
  • zaburzenia układu nerwowego (choroba Parkinsona, Alzheimera).

Dolegliwość może również wiązać się ze stosowaniem leków moczopędnych. Najczęstszym typem nietrzymania moczu jest nadreakywny pęcherz moczowy. Ma związek z przerostem prostaty.

Objawia się naglącą potrzebą oddania moczu, jednak utrzymanie go do czasu dotarcia do toalety jest niemożliwe.

W sytuacji, gdy dolegliwość ta występuje po kichnięciu, kaszlnięciu lub w momencie podnoszenia ciężarów, mówi się o wysiłkowym nietrzymaniu moczu. Z kolei wyciekanie moczu po skorzystaniu z toalety określa się mianem kropelkowego nietrzymania moczu. U mężczyzn rozpoznaje się również nietrzymanie moczu z przepełnienia.

2. Jak sobie radzić z nietrzymaniem moczu?

Każdy z wymienionych typów omawianej dolegliwości jest bardzo krępujący. Istnieje jednak rozwiązanie, które może pomóc pozbyć się wstydu: TENA Men. Wystarczy wybrać produkt odpowiedni dla siebie, by móc czuć się komfortowo i zupełnie zapomnieć o problemie.

Dla mężczyzn, którzy doświadczają kropelkowego lub lekkiego nietrzymania moczu dedykowane są chłonne męskie wkładki TENA Men. Zostały zaprojektowane specjalne dla panów. Są dyskretne i ultracienkie, a przy tym bardzo chłonne. Mają czarny kolor i doskonale dopasowują się do męskiej bielizny. Znajdujący się we wnętrzu wkładki absorbent utrzymuje wilgoć z dala od skóry.

Wyższą chłonnością wyróżniają się chłonne wkładki męskie TENA Men Medium. Idealnie sprawdzą się w sytuacji średniego nietrzymania moczu. Jeśli zaś dolegliwość jest mocno nasilona i ochrona jest potrzebna przez dłuższy czas, np. w nocy, najlepiej jest sięgnąć po chłonne wkładki TENA Men Super lub TENA Men Pants, chłonną bieliznę zaprojektowaną specjalnie dla mężczyzn.

Wszystkie chłonne wkładki TENA Men zapewniają komfort i uczucie świeżości. Są pakowane osobno. Nie trzeba również obawiać się o przykry zapach, który jest neutralizowany.

Produkty TENA Men zostały zaprojektowane z myślą o mężczyznach, a zatem w pełni odpowiadają ich potrzebom. By jednak znaleźć ten właściwy, zgodny z naszymi oczekiwaniami, warto skorzystać z możliwości zamówienia bezpłatnych próbek na stronie producenta.

By otrzymać darmowe wkładki, wystarczy wejść na stronę http://www.tena.pl/mezczyzni/produkty/bezplatna-probka, zamówić wybrany pakiet i podać dane do wysyłki. Paczka dociera do adresata bardzo szybko, a co ważne – jest bardzo dyskretna. Nawet jeśli o odbiór przesyłki poprosimy sąsiada, nie domyśli się, co jest w środku.

Nietrzymanie moczu to tylko pozornie dolegliwość rzadko spotykana. W rzeczywistości może dotyczyć wielu mężczyzn. W odpowiedzi na ich potrzeby stworzone zostały produkty, które pozwolą żyć jak dotychczas: bez wstydu i aktywnie. Wystarczy znaleźć odpowiedni i cieszyć się każdym dniem.

Artykuł sponsorowany

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.