Trwa ładowanie...

Raport Zdrowie Polaków

Zapraszamy do zapoznania się z raportem „Zdrowie Polaków”, który został przygotowany w oparciu o badanie Target Group Index MillwardBrown oraz badanie ankietowe przeprowadzone wśród użytkowników portalu abcZdrowie.pl. Raport dostarcza wiedzy na temat korzystania z serwisów medycznych oraz sposobów poszukiwania przez Polaków informacji na temat zdrowia.

Raport do pobrania: Raport

Z przeprowadzonej przez portal abcZdrowie.pl ankiety wynika, że w 2015 roku z serwisów o tematyce zdrowotnej i medycznej korzystało aż 89% respondentów. Użytkownicy bardziej krytycznie podchodzą do informacji prezentowanych przez serwisy zdrowotne, doceniając wartościowe artykuły oraz treści eksperckie. Coraz popularniejsze staje się też korzystanie z internetowego umawiania wizyt oraz możliwości bezpośredniego kontaktu z lekarzami i specjalistami w celu skonsultowania swoich problemów zdrowotnych. Długi czas oczekiwania na wizytę u specjalisty skutkuje jednak tym, że Polacy próbują na własną rękę szukać przyczyn i sposobów leczenia swoich dolegliwości, co często prowadzi do poważniejszych problemów zdrowotnych.

Zobacz film: "Choroby serca najczęstszą przyczyną zgonów Polaków"

Raport - Po jakie leki Polacy sięgają najczęściej?

Raport - Po jakie leki Polacy sięgają najczęściej?

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym raportem przygotowanym przez portal WP abcZdrowie - Po jakie leki Polacy sięgają najczęściej?

Raport dostarcza wiedzy na temat leków stosowanych przez Polaków oraz źródeł informacji na ich temat. Publikacja porusza również temat dostępności leków i czasu oczekiwania na ich sprowadzenie do aptek. Raport uzupełniony został o wypowiedzi lekarzy i specjalistów z branży farmaceutycznej

Respondenci ankiety podzielili się również swoimi spostrzeżeniami na temat nawyków żywieniowych, stosowania środków farmaceutycznych czy kryteriów, którymi kierują się przy wyborze lekarza. Raport uzupełniony został o wypowiedzi lekarzy i specjalistów z zakresu ginekologii, chorób wewnętrznych, psychologii oraz dietetyki, współpracujących z portalem abcZdrowie.pl w ramach usługi „Zapytaj lekarza”.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza