Trwa ładowanie...

Raport - Po jakie leki Polacy sięgają najczęściej?

Avatar placeholder
24.04.2019 14:50
Raport - Po jakie leki Polacy sięgają najczęściej?
Raport - Po jakie leki Polacy sięgają najczęściej? (iStock)

Zapraszamy do zapoznania się z raportem „Po jakie leki Polacy sięgają najczęściej?”, który został przygotowany w oparciu o badania Target Group Index MilwardBrown, badanie ankietowe przeprowadzone wśród użytkowników portalu WP abcZdrowie oraz dane serwisu KtoMaLek.pl.  Raport dostarcza wiedzy na temat leków stosowanych przez Polaków oraz źródeł informacji na ich temat.

Raport do pobrania:

Raport

Z ankiety przeprowadzonej przez portal WP abcZdrowie wynika, że w ciągu ostatniego miesiąca po leki bez recepty sięgnęło 74 proc. respondentów. Nieco mniej, bo 67 proc. badanych kupiło w analogicznym okresie leki na receptę. Z uwagi na stale powiększającą się liczbę farmaceutyków nie wymagających recepty, ten segment rośnie w siłę a Polacy chętnie sięgają po leki, przy których nie jest wymagana wcześniejsza konsultacja z lekarzem. Ich niewłaściwe dawkowanie i łączenie może jednak prowadzić do poważnych komplikacji i problemów zdrowotnych.  Jak podkreśla dr n. med. Marek Derkacz – Witamina C łykana bez opamiętania w dużych dawkach zwiększa ryzyko rozwoju kamicy nerkowej. (…) Nie tak dawno dowiedziono naukowo, że popularne leki na zgagę i chorobę wrzodową, przyjmowane latami, wiążą się ze wzrostem ryzyka rozwoju osteoporozy czy niektórych nowotworów.

Raport - Zdrowie Polaków

Raport - Zdrowie Polaków

Zachęcamy do zapoznania się z poprzednim raportem przygotowanym przez portal WP abcZdrowie - Zdrowie Polaków.

Raport dostarcza wiedzy na temat korzystania z serwisów medycznych oraz sposobów poszukiwania przez Polaków informacji na temat zdrowia. W publikacji poruszony został również problem długiego oczekiwania na konsultację u specjalistów. Raport uzupełniony został komentarzami lekarzy i specjalistów współpracujących z portalem WP abcZdrowie.

Respondenci ankiety podzielili się również swoimi spostrzeżeniami na temat źródeł informacji, z których czerpią wiedzę na temat leków, ich stosowania, dawkowania oraz łączenia z innymi produktami. Poruszona została również kwestia oczekiwania na trudno dostępne leki oraz dobór miejsc, w których Polacy kupują farmaceutyki. Raport został uzupełniony o wypowiedzi lekarzy i specjalistów z zakresu chorób wewnętrznych, farmacji, psychiatrii i dietetyki, współpracujących z portalem WP abcZdrowie.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze