Trwa ładowanie...

Recenzja książki "Walcz z rakiem!" dr Andrea Flemmer

Guz… Nowotwór… Rak… Taka diagnoza dla każdego człowieka jest straszna. Nikt nie chce usłyszeć jej z ust lekarza, a nawet boi się podejrzewać, że coś takiego mu się przytrafiło. Medycyna ciągle idzie do przodu i coraz częściej chorym na raka udaje się wyjść z tego i przeżyć wiele kolejnych lat bez nawrotów. Mimo wszystko nowotwór ciągle pozostaje jednym z najtrudniejszych i najniebezpieczniejszych wrogów człowieka.

Zobacz film: "Metody określania statusu receptorów HER2"

Pamiętajmy jednak, że raka można wyleczyć i… można się przed nim chronić! I nie konieczne są tutaj niespotykane lekarstwa, drogie specyfiki, zagraniczni lekarze i specjalistycznie przychodnie. Czasami wystarczy na początek przyjrzeć się swojemu życiu, czyli diecie, aktywności fizycznej, codziennemu harmonogramowi dnia. Właśnie dlatego sięgnęłam po książkę od Wydawnictwa Esprit „Walcz z rakiem. Naturalne metody leczenia i przeciwdziałania nowotworom”. W mojej rodzinie było już kilka przypadków raka, dlatego na wszelki wypadek wolę dowiedzieć się, co już teraz mogę zrobić, by uniknąć zachorowania lub poprawić swoje rokowania, jeśli nowotwór „dopadnie” także mnie.

Początkowo myślałam sobie, że naturalne metody leczenia i medycyna niekonwencjonalna to zwykłe bujdy. Nie są przecież zatwierdzone przez lekarzy, więc po co w ogóle zaprzątać sobie nimi głowę! Jednak istnieje przecież wiele przypadków, kiedy w szpitalu już nic nie mogą zrobić, a wtedy natura przychodzi z pomocą.

Nie, w „Walcz z rakiem” nigdzie nie jest napisane, że farmakologia i lekarze są źli. Wręcz przeciwnie i dlatego właśnie ta książka mi się spodobała. Autorka wyraźnie zaznacza, że medycyna konwencjonalna i niekonwencjonalna mogą się uzupełniać! Z kolei zdrowy tryb życia (łączący odpowiednią dietę i aktywność fizyczną) przecież nikomu nie zaszkodził, a skoro może mieć właściwości zapobiegające rozwojowi zmian nowotworowych, to dlaczego mielibyśmy nie spróbować?

Dr Andrea Flemmer jest biolożką i dietetyczką, więc na pewno zna się na tym, co proponuje. Osoby zainteresowane tematem nowotworów mają świadomość, że istnieje dieta antynowotworowa, jednak nie zawsze wiedzą, na czym ona konkretnie polega. Publikacja Wydawnictwa Esprit sprawi, że w głowie każdego czytelnika wiele się rozjaśni.

Dzięki „Walce z rakiem” poznałam korzystne właściwości żeń-szenia czy pieczarki brazylijskiej, dowiedziałam się, jak przyrządzić smaczne posiłki, które wzmocnią odporność moją i mojej rodziny, zaopatrzyłam się w zestaw zdrowych przypraw, a także dowiedziałam się, jakie terapie wspomogą leczenie raka. Ale co ciekawe, miałam też możliwość zapoznania się z wiedzą z zakresu powstawania raka i jego rozwoju.

Liczne tabelki, ramki, znaczniki ułatwiają dotrzeć do konkretów i przyswoić sobie najważniejsze elementy, a potem odszukać poszczególne informacje. Książka jest przejrzysta, a język przystępny, co w innych publikacjach o tematyce zdrowotnej nie jest zbyt częste.

Publikacje tego typu, jak „Walcz z rakiem. Naturalne metody leczenia i przeciwdziałania nowotworom” dr Andea Flemmer od Wydawnictwa Esprit są przede wszystkim bardzo potrzebne nie tylko ze względu na wiedzę teoretyczną o raku – ciągle jeszcze temacie tabu. Uświadamiają nam też, że nigdy nie należy się poddawać, bo z rakiem naprawdę można wygrać, więc walka ta nie jest skazana na porażkę – wbrew przekonaniom wielu ludzi!

 

"Walcz z rakiem" dr Andrea Flemmer

"Walcz z rakiem" dr Andrea Flemmer

Dowiedz się, w jaki sposób zdrowy styl życia, aktywność fizyczna, odpowiednia dieta i naturalne metody terapii pomogą Ci zapobiec nowotworowi lub walczyć z chorobą.

Książka dr Flemmer "Walcz z rakiem!" to też idealna pozycja dla każdego, kto chciałby dowiedzieć się więcej na temat dobroczynnych właściwości roślin. Okazuje się bowiem, że ich działanie może mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.