Trwa ładowanie...

SkyClinic - innowacyjne przeszczepy włosów i nie tylko

Nadmierne wypadanie włosów to problem, z którym borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Nie jest on uzależniony od wieku i może mieć znaczny wpływ na postrzeganie siebie przez osoby, które są nim dotknięte. Współczesne połączenie medycyny z technologią stwarza jednak możliwości skutecznej walki zarówno z przyczynami, jak i skutkami nadmiernego wypadania włosów.

Jednym z miejsc, gdzie grono specjalistów zajmuje się między innymi tego typu problemami jest klinika SkyClinic. To właśnie tutaj klient może skorzystać z kompleksowej porady oraz licznych zabiegów, dzięki którym łysienie nie będzie już powodem do wstydu. We wrocławskiej klinice możliwe są zabiegi przeszczepu włosów najnowocześniejszym robotem ARTAS, a także mezoterapie igłowe i zabiegi trychologiczne. SkyClinic to nie tylko włosy. W ofercie kliniki można znaleźć zabiegi na ciało i twarz z dziedziny medycyny estetycznej, kosmetologii, dermatologii i ginekologii estetycznej.

1. Jak wygląda przeszczep włosów przy pomocy robota medycznego ARTAS?

Metoda ta w pierwszym jej etapie polega na pobraniu pojedynczych zespołów mieszków włosowych z określonego obszaru dawczego do przeszczepu. Istotną informacją jest to, iż w przypadku tego rodzaju zabiegu, przeszczepiane są wszystkie niezbędne struktury włosa - również komórki macierzyste, które odpowiadają za jego wzrost. Grafty (mieszki włosowe) pobierane są automatycznie przez system Artas 9X tylko i wyłącznie z obszaru wyznaczonego przez lekarza specjalistę. Obszarem dawczym jest tył głowy, gdyż to właśnie tam znajdują się mieszki włosowe odporne na wypadanie przy łysieniu adrogenowym.

Robot, pobierając grafty, nie pozostawia blizn charakterystycznych dla innych metod związanych z przeszczepianiem mieszków włosowych a jego konstrukcja umożliwia zminimalizowanie ryzyka uszkodzenia włosów. W drugim etapie, mieszki włosowe są wszczepiane w miejsca, gdzie skóra została pozbawiona włosów, czyli na przykład w tak zwane zakola. Za przeprowadzenie obu etapów, w głównej mierze odpowiedzialny jest robot, przy pomocy lekarza specjalisty oraz zespołu medycznego.

2. Jakie są wskazania do przeszczepu włosów?

Tego rodzaju zabieg jest rekomendowany przede wszystkim osobom dotkniętym łysieniem androgenowym. Jest to problem, który w głównej mierze dotyczy mężczyzn, co jednak nie oznacza, że kobiety nie mogą zachorować na tę odmianę łysienia. Schorzenie najczęściej pojawia w wieku dorastania i staje się niejednokrotnie podłożem kompleksów i stanów depresyjnych u pacjenta.

W takich przypadkach ważne jest, aby przede wszystkim uświadomić taką osobę o przyczynach łysienia oraz przedstawić możliwości terapeutyczne. Przeszczep włosów jest w takiej sytuacji czynnikiem, który może znacznie poprawić samopoczucie osoby chorej i skuteczne wyleczyć ją z kompleksów. Zabieg powinien być również wsparty odpowiednim leczeniem, co umożliwi zapobieganie dalszemu postępowaniu procesu łysienia.

Ponadto, zabiegi, w których główną rolę odgrywa robot ARTAS skierowane są również do osób, u których nadmierne wypadanie włosów spowodowane jest przez inne czynniki niż łysienie androgenowe. Problem obejmujący między innymi powstające zakola - zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn - może mieć podłoże genetyczne lub być wywołany przez stosowanie silnych leków.

Duży wpływ na porost i jednocześnie wypadanie włosów mają także choroby zakaźne, choroby układowe oraz uszkodzenia mechaniczne. Są one niejednokrotnie główną przyczyną utraty owłosienia, która może okazać się w wielu przypadkach nieodwracalna.

3. Jak przebiega gojenie i jakie są efekty zabiegu?

Przeszczep włosów wykonywany w SkyClinic odbywa się pod nadzorem specjalistów w dziedzinie dermatologii, którzy czuwają nie tylko nad właściwym przebiegiem procesu, ale również nad bezpieczeństwem pacjenta. Sam zabieg trwa od 4 do 8 godzin i odbywa się pod znieczuleniem miejscowym. Okres rekonwalescencji trwa zazwyczaj około 10-14 dni, a efekty są zauważalne po około 6 - 12 miesiącach.

Gojenie się skóry głowy po zabiegu wykonanym przy pomocy robota ARTAS przebiega bardzo szybko i nie stwarza pacjentowi problemów związanych z dodatkową pielęgnacją. Po pierwszym tygodniu, okolica biorcza najczęściej jest już wygojona. Po tym czasie strupy w miejscach, z których pobrano mieszki włosowe, odpadają, a odrastające włosy pokrywają okolicę, która została poddana zabiegowi. Gojenie okolicy dawczej trwa nieco dłużej - od 10 do 14 dni.

W tym przypadku należy zastosować szczególne środki ostrożności i uważać, aby nie uszkodzić delikatnej skóry w okolicy przeszczepu. Zaleca się również regularne nawilżanie tych miejsc przy pomocy soli fizjologicznej. Ważne jest również, aby pacjent w okresie rekonwalescencji unikał nadmiernego wysiłku fizycznego. Nowe włosy zaczynają odrastać zazwyczaj już po kilku miesiącach, natomiast pełny efekt zabiegu przeszczepiania włosów jest dostrzegalny zazwyczaj po około 9 miesiącach.

Efekty tego typu zabiegów to przede wszystkim efekty wizualne, które dostrzega nie tylko osoba chora, ale również ludzie znajdujący się w jej otoczeniu. Ma to znaczny wpływ przede wszystkim na jej samoocenę oraz pewność siebie.

Ten rodzaj terapii może zatem pomóc w zapobieganiu stanom depresyjnym wywołanym przez chorobę oraz przywrócić wiarę w siebie. SkyClinic jest zatem miejscem, gdzie specjaliści nie tylko likwidują zakola, ale poprzez to, pomagają również pacjentowi w zachowaniu równowagi psychicznej, co jest szczególnie ważne w przypadku tego typu schorzeń.

4. Jakie zabiegi, poza przeszczepem włosów, dostępne są w SkyClinic?

Poza przeszczepem włosów przy pomocy najnowocześniejszego robota ARTAS, klinika oferuje szeroki wachlarz zabiegów - medycyny estetycznej, kosmetologii, ginekologii estetycznej. Wszystkie zabiegi w SkyClinic przeprowadzane są przez doświadczonych lekarzy specjalistów oraz świetnie wyszkolony zespół medyczny. W ofercie dostępne są między innymi zabiegi:

Klinika SkyClinic cieszy się renomą nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie, o czym świadczy status Diamentowej Kliniki przyznany jej przez system ARTAS USA. Personel placówki nie tylko troszczy się o pacjentów podczas wykonywanych zabiegów, ale również prowadzi szkolenia i konferencje z zakresu przeszczepów włosów dla innych lekarzy.

Pacjenci, którzy zdecydują się na skorzystanie z usług kliniki, mogą mieć całkowitą pewność, że znajdą się pod najlepszą opieką specjalistów w dziedzinie transplantologii włosów kosmetologii, chirurgii plastycznej oraz medycyny estetycznej

Materiał sponsorowany

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.