Trening krav magi

Commando krav maga: atak z zaskoczenia przygotowuje do samoobrony. W trakcie napaści czujemy przypływ adrenaliny, strachu, paniki i gniewu. Trenowanie tej metody walki pomaga zapanować nad tymi stanami oraz przygotować ciało i umysł do odpowiedniego działania. Nauka krav magi pomaga skutecznie zastosować techniki samoobrony oraz dostosować psychikę do brutalnej rzeczywistości. Chodzi o to, aby techniki krav magi stały się naturalnym odruchem, który pomoże opanować groźną sytuację.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

Trening krav magi

Commando krav maga to rodzaj walki w bliskim kontakcie z przeciwnikiem. Celem ataku jest wykonanie różnego rodzaju kopnięć i uderzeń w najbardziej strategiczne...

Trening ciała w krav madze

Większość ćwiczeń przeprowadza się w sytuacjach stymulujących stres. Zajęcia prowadzone są w grupie lub indywidualnie. Każdy uczestnik ma możliwość praktykowania technik z partnerem symulującym prawdziwy atak. Na początku tempo ćwiczeń dostosowane jest do umiejętności ćwiczącego, z czasem zwiększa się je i techniki powtarzane są w szybszym tempie, naśladującym rzeczywisty atak. Uczestnicy zajęć powinni trenować w stresie. Jest to zalecane także osobom trenującym sztuki walki, które często nie są przygotowane na nagły atak niewyszkolonego przeciwnika. Na zajęcia krav magi warto chodzić z osobą, do której mamy zaufanie. Ćwiczenia w parach powinny symulować atak, ale jednocześnie zachowywać zasady bezpieczeństwa. Podczas treningu należy być ostrożnym, by nie wyrządzić krzywdy innym ćwiczącym oraz by samemu uniknąć różnorodnych kontuzji.

Trening umysłu w krav madze

W parze z przygotowaniem ciała na nagły atak powinno iść przygotowanie umysłu. Podczas ćwiczeń należy zwracać uwagę na trenowanie pewności siebie, ograniczenie lęku i walkę ze stresem. Uczestnicy zajęć muszą sobie wyobrażać sytuację napadu i starać się zapamiętać nowe odruchy warunkowe. Nasz mózg nie odróżnia czynności wykonywanych realnie od tych wyobrażonych i wizualizowanych, dlatego trzeba jak najdokładniej wyobrażać sobie atak i starać się zachować w umyśle właściwe i precyzyjne reakcje.

Nauka krav magi

Zajęcia przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Wymagany jest tylko dobry ogólny stan zdrowia. Na treningi należy ubrać się wygodnie, najlepiej w spodnie dresowe, koszulkę oraz miękkie obuwie sportowe.

W większości szkół samoobrony pierwszy trening krav magi jest darmowy. Po tych zajęciach uczestnik może zadecydować, czy chce kontynuować naukę.

Jak walczyć z przeciwnikiem? Jeśli możesz od niego uciec i oddalić się, zrób to bez wahania, nie warto dopuszczać do bezpośredniej konfrontacji. Jeśli jednak nie dasz rady uciec od przeciwnika, musisz zdecydować się na atak. Aby atak był skuteczny, musisz być przekonany o jego słuszności i konsekwentnie wykonywać kolejne chwyty krav magi.

Aby uniknąć niepotrzebnych konfrontacji, warto przestrzegać kilku podstawowych zasad. Po pierwsze, nie prowokuj. Nie noś pieniędzy w widocznym miejscu, nie korzystaj z telefonu w miejscach publicznych. Po drugie, staraj się być pewnym siebie. Ta cecha charakteru znacznie odstrasza złodziei czy bandytów. Jeżeli z natury jesteś osobą nieśmiałą, staraj się przez postawę ciała demonstrować pewność siebie, a zatem nie garb się, idź wyprostowany z podniesioną głową.

Małgorzata Kazbieruk, Angelika Ciuraj, ponad rok temu

Krav maga

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Krav maga
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Artykuły Krav maga
Krav maga

Historia krav magi

Historia krav magi sięga lat 30. XX wieku. Z języka hebrajskiego krav maga znaczy dosłownie „walka w bliskim kontakcie". Krav maga jest izraelskim systemem...

Krav maga

Chwyty krav magi

Krav maga to rodzaj walki pochodzącej z Izraela. Powstała, aby uczyć samoobrony - nie po to, aby doskonalić siebie, nie wykorzystuje też widowiskowych chwytów, wymagających (...) . Nie jest to także dyscyplina sportowa,...

Sporty walki

Krav maga

i techniki krav magi. Trening i ciosy krav magi Trening krav magi ma za zadanie walkę w sytuacjach codziennych....

Samoobrona dla kobiet

Sztuki walki dla kobiet

. Jednak jeśli nie przepadają za tym rodzajem sportu, mogą się zdecydować między innymi na krav magę, jujitsu czy aikido. Krav maga dla kobiet (...) System walki przygotowany dla izraelskich...

Ćwiczenia z przyrządem

Ergometr wioślarski

Ergometr wioślarski

Maszyna do wiosłowania buduje masę mięśniową i poprawia kondycję fizyczną. Taki trening angażuje nie tylko mięśnie ramion, lecz także m.in. brzucha i łydek.

Szybka nauka

Trening pamięci (WIDEO)

Trening pamięci (WIDEO) Odtwórz wideo

Trening pamięci jest pomocny w procesie zapamiętywania, rozwija umiejętności lepszego kojarzenia faktów, osób i przedmiotów, poprawia koncentrację (...) i rozwija analityczne myślenie. Trening połączony jest z ćwiczeniami...